messweather Skrevet 18. november 2017 #1 Skrevet 18. november 2017 Hei, jeg har hyperemesis og er innlagt for andre gang. På blodprøvene mine er det påvist forhøyet leververdier (lurer på om dette var Alat og Asat?) og en av de var på over 800(skal være mellom 10 og 45 ca)ved sist innleggelse. Ved denne innleggelsen er den kommet over 1000, og de har tatt alle mulige undersøkelser og prøver for å finne ut hvorfor, uten hell. Noen som har opplevd det samme? Hvs ble gjort og hvor lenge var verdiene høye?
AnonymBruker Skrevet 18. november 2017 #2 Skrevet 18. november 2017 Det er nok pga noe annet enn Hyperemesis. Hvor langt er du på vei? Langt på vei kan det være svangerskapsuke, altså leversykdom pga graviditet. Det kan være ulike typer virusinfeksjoner som feks. Mononukleose. Eller autoimmun hepatitt, akutt hepatitt av virus om du har vert utsatt for smitte. Det kan være gallegangsobstruksjon pga gallestein. Nå tar de nok mer blodprøver og evt. Ultralyd av leveren. Anonymkode: 39339...e14
messweather Skrevet 18. november 2017 Forfatter #3 Skrevet 18. november 2017 Er 13+4 på veg. Har tatt mange bp og har utelukket alle leversykdommer, vært på ultralyd, snakket med 5 leger og spesialister. De finner ikke ut av det. Tenkte å høre om noen var i samme situasjon og om det varte lenge:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå