Gå til innhold

har du en deighakke??


Fremhevede innlegg

Gjest deigadi
Skrevet

vel det har jeg. aldri brukt den. med mindre man vet hva den skal brukes til ville jeg aldri ha gjettet meg til at det var en deighakke. kjøpte den på ikea fordi den kostet bare 1 (eller var det 2?) kr! den ligger bare i skuffa og ser rar ut. er det vanlig med slikt tull? :P

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har aldri hørt ordet deighakke engang......

Gjest Anonymous
Skrevet

Jeg regner med at det er en sak du holder i hånden

for å kunne dele en stor deigklump i flere små når

en deig skal deles. Jeg vil tro "bladet" er høyere

enn en kniv, at den kan holdes med to hender og

den er nok praktisk til sitt bruk.

Dersom det er det jeg tror det er så skal jeg ta meg en

tur til IKEA (jeg setter vanligvis ikke mine ben der). Jeg

har lett etter dette en stund. Liker ikke å bruke en kniv

for å dele en deigen da underlaget ikke akkurat gjør

kniven skapere.

Skrevet

Jeg har! Eller, det er vel egentlig en sånn skrape til å skrape bilvinduer med... :ler:

Bruker den til å dele deigen til feks boller, og skrape mel-og deigrester oppi bosspannet etterpå. Praktisk!

Skrevet

Ja, jeg har. Baker mye, så det er greit å ha noe til å dele opp deigen med når man lager boller og rundstykker. Liker ikke å bruke kniv, det skader benkeplatene.

Skrevet

Jeg har hatt en deighakke.

Den var laget av plast og kunne nok ligne en is-skrape.

Den fungerte til å dele opp deig og som slikkepott. Og jeg brukte den relativt ofte.

Desverre forsvant den da vi flyttet sist.

Gjest deigadi
Skrevet

hmmmm vel min deighakke er isåfall svært merkelig vil jeg si etter å ha lest om deres deighakker. min er av stål og er formet som en D. den rette delen av bokstaven D er et håndtak mens den buede delen består av ca 5 litt bøyelige tykke ståltråder :o så hvis den skal brukes til å dele opp deigen med blir det svært knotete og svært smale emner hmmm ikke rart den var billig, noen av ikeas designere var nok full da han designet den :P

Skrevet

åhh.. du har en sånn en du.. Dn brukes vel når man skal lage mørdeiger og slikt, når smør skal smuldres med mel.. så kan du bare bruke den og så slipper du å bli skitten på henda.. :wink: Mye rart de lager i dag gitt..

Gjest Anonymous
Skrevet
åhh.. du har en sånn en du.. Dn brukes vel når man skal lage mørdeiger og slikt, når smør skal smuldres med mel.. så kan du bare bruke den og så slipper du å bli skitten på henda..  :wink:  Mye rart de lager i dag gitt..

Nja, det er vel heller fordi en ønsker at deigen ikke

skal bli for varm. Dvs bruker man hendene så kan

det skje at smøret blir for mykt og det er ikke så lett

å smuldre slikt smør med mel. Jeg pleier å bruke

en sleiv. Hmm, nå der det to ting som står på listen

over ting som skal kjøpes. Får se å komme meg

avgårde til IKEA da.

Skrevet

Jeg har en blå i "isskrapeform" fra Tupper, den er genial :)

Skrevet
Jeg har en blå i "isskrapeform" fra Tupper, den er genial :)

:enig_animasjon:

Skrevet
hmmmm vel min deighakke er isåfall svært merkelig vil jeg si etter å ha lest om deres deighakker. min er av stål og er formet som en D. den rette delen av bokstaven D er et håndtak mens den buede delen består av ca 5 litt bøyelige tykke ståltråder :o så hvis den skal brukes til å dele opp deigen med blir det svært knotete og svært smale emner hmmm ikke rart den var billig' date=' noen av ikeas designere var nok full da han designet den :P[/quote']

Jeg har en sånn! Og den er genial til å lage paideig med, røre sammen smør og sukker og i det hele tatt lage den typen deiger med (smørdeiger) uten å måtte blir klissen på fingrene. Den er suveren til å lage fyrstekake og eplekake med.

Bruker min masse jeg!

Gjest Anonymous
Skrevet
Jeg har hatt en deighakke.

Den var laget av plast og kunne nok ligne en is-skrape.

Den fungerte til å dele opp deig og som slikkepott. Og jeg brukte den relativt ofte.

Desverre forsvant den da vi flyttet sist.

Ah, nå vet jeg hva den dingsen er for noe!

Vi har hatt en slik liggende hjemme i alle år, men den har aldri vært brukt. Siden moren min er død, er det ingen andre som kan svare på hva den var til. Men nå skal jeg jammen prøve den neste gang jeg drar hjem. :ler:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...