AnonymBruker Skrevet 30. juni 2017 #1 Skrevet 30. juni 2017 Skal utredes for ME i August og lurer på hvilke prøver de tar? Hørt noen tar spinalprøve, er dette ondt? Grue meg. Anonymkode: 93c6f...a64
AnonymBruker Skrevet 30. juni 2017 #2 Skrevet 30. juni 2017 Det er djevelvondt, og jeg hadde dundrende hodepine i over en uke etterpå. Det er bedre å utredes for alt mulig annet først, for i veldig mange tilfeller er det netopp noe annet enn ME man har og da er det synd å få en ME diagnose og bli gitt opp av systemet og gå syk resten av livet, når det egentlig finnes medisiner og behandling for det som egentlig er problemet. ME er IKKE en diagnose man vil ha.... Det er den mest undertrykte og mobbede pasientgruppen, både stigmatisert fra helsevesen, folk, og ikke minst nav... Anonymkode: 8bb61...061 3
Solivagant Skrevet 30. juni 2017 #3 Skrevet 30. juni 2017 Jeg tok ikke en slik prøve iallfall. Tok haugevis av blodprøver, EKG, EEG, røntgen av lungene, sjekket blodtrykk, snakket med psykolog og lege, time hos fysioterapeut på sykehuset med forskjellige øvelser og kjenning på muskler osv, MR av hodet.... Er nok mer jeg har glemt, men man sjekkes grundig iallfall. Min utredning varte vel 3-4 dager.
S93 Skrevet 30. juni 2017 #4 Skrevet 30. juni 2017 6 timer siden, AnonymBruker skrev: Det er djevelvondt, og jeg hadde dundrende hodepine i over en uke etterpå. Det er bedre å utredes for alt mulig annet først, for i veldig mange tilfeller er det netopp noe annet enn ME man har og da er det synd å få en ME diagnose og bli gitt opp av systemet og gå syk resten av livet, når det egentlig finnes medisiner og behandling for det som egentlig er problemet. ME er IKKE en diagnose man vil ha.... Det er den mest undertrykte og mobbede pasientgruppen, både stigmatisert fra helsevesen, folk, og ikke minst nav... Anonymkode: 8bb61...061 Har tatt masse prøver allerede , legen er veldig sikker på at det er ME utfra prøveresultat osv.
AnonymBruker Skrevet 30. juni 2017 #5 Skrevet 30. juni 2017 Jeg har ikke hatt ME utredning, men jeg har tatt spinalpunksjon. Og det var ikke vondt, jeg kjente det faktisk ikke i det hele tatt. Jeg ble veldig overrasket at jeg ikke kjente det, for jeg trodde det skulle gjøre vondt. Men det er lett å få hodepine etterpå, da hjelper koffein. Anonymkode: d82c1...c31
EvaLena Skrevet 30. juni 2017 #6 Skrevet 30. juni 2017 Spinalpunksjon var sinnsykt vondt. Jeg fatter ikke at det ikke kan gjøres i lett narkose. Håper aldri jeg må gjøre det igjen.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå