Gå til innhold

Støping - mengde vann og konsistens


Fremhevede innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Mannen min og jeg reparerer en murvegg fra hver vår side. Plutselig så vi at vi hadde blandet helt forskjellig. Han hadde en "jordfuktig" blanding, så ut som våt grus, med det blandingsforholdet som var anbefalt. Jeg hadde tatt mer vann slik at det var lettere å smøre på.

Ble jammen en gedigen krangel ut av dette. Jeg tror jo ikke at det som ser ut som grus nå skal på magisk vis bli heftende i tørkeprosessen. Derfor tok jeg i mer vann. Et tørker nå bare vekk lel, så hvorfor så mye oppstandelse?

Håper noen her kan komme med innsikt. :)

Anonymkode: f8e68...b14

Videoannonse
Annonse
Skrevet

For tørt er nok ikke bra. Da vil all fukt trnge inn i underlaget og det vil bli hulrom bak, det vil du høre når det er tørket helt om du knakker på den en hammer. For våt er heller ikke bra, men kan nok hende du er nærmest i konsistens TS. Det som er et must uansett er å fukte underlaget der dere har på pussen, ellers kan det bli som fra start. Lærte mye av pappa om det å pusse mur, og støpe

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...