Gjest gjest1 Skrevet 8. desember 2004 #1 Skrevet 8. desember 2004 Jeg har tatt på meg ALTFOR mye jobb før jul, er ikke ferdig med julegaver og ser ikke hvordan jeg skla få tid til reste, skal holde juleverksted for 10 venner til helgen, og har et møte på torsdag da jeg aller helst burde jobbet. Så sitter jeg her da, fordi jeg ikke får sove, med tusen planer og tanker i hodet, gjensnørt bryst og stress i hele kroppen. Skal gjøre litt jobb nå så kanskje stresset roer seg - eller bare blir verre... Men ser for meg at de neste to ukene blir like ille. Noen med noen glimrende sovetips for stressa personer?
Gjest Anonymous Skrevet 8. desember 2004 #2 Skrevet 8. desember 2004 ro ned alle planene dine 15 hakk!! :-) Ikke bra for helsa å drive sånn. Trening kan jo virke avslappene, løse opp litt spenninger osv...
LilleBille Skrevet 8. desember 2004 #3 Skrevet 8. desember 2004 For det første må du prioritere - hva er viktigst? - hva må du gjøre "skikkelig" .. og hva kan gjøres mer lettvint? Kan du delegere noen av oppgavene? Skriv liste - og stryk etter hvert. Stress i seg selv avler ofte mer stress - og så blir bare tanken på hva du skal gjøre enda mer stressende. Kan anbefale Bachs Rescue Remedy (blomstermedisin - fåes i vanlige helsekostbutikker).. et par dråper av det på tungen .. hjelper ofte til å roe litt ned .. og når man er litt roligere .. er det lettere å få litt perspektiv på oppvagene.
Gjest gjest1 Skrevet 8. desember 2004 #4 Skrevet 8. desember 2004 Jeg har samme problemet selv i perioder med ekstremt høyt stressnivå. Hvis dette er midlertidig og du ikke kan gjøre noe med selve situasjonen, er det i alle fall flere ting som hjelper meg: * Et glass vin før jeg legger meg. * Sex/ en kjappis på egenhånd * Få noe å sove på av legen * I mangel på noe bedre har jeg også tatt smertestillende... :-? Ellers er det rart med det, det virker som kroppen blir så giret at man trenger mindre søvn enn ellers i slike perioder.
Gjest Anonymous Skrevet 8. desember 2004 #5 Skrevet 8. desember 2004 Det er direkte farlig å drive seg slik som du tydeligvis gjør nå. Du kan gå på en durabelig psykisk smell om du fortsetter dette løpet. Jeg støtter de over meg her som sier at du må prioritere hva som er viktigst og kutte det som ikke er så viktig. Gir deg ned før det er for sent.
mulle Skrevet 8. desember 2004 #6 Skrevet 8. desember 2004 Når du ikke får sove, stå opp og lag en liste over det du skal gjøre neste dag. planlegg det, så kan du gå tilbake til senga med en slagplan og kan si til deg selv at det er ingenting du kan gjøre med det i kveld, heller i morgen. Øv deg på å legge bort "alle" tanker når du kommer til senga. Henger meg forøvrig på tidligere innlegg i tråden også.
Gjest lilletroll Skrevet 8. desember 2004 #7 Skrevet 8. desember 2004 Men ser for meg at de neste to ukene blir like ille. Noen med noen glimrende sovetips for stressa personer? NOZINAN.....beroligene middel som ikke er vanedannende, og egentlig ikke sovemiddel i det hele tatt, men det hjelper genialt for meg i hvertfall. Vet ikke hvordan jeg skulle kommet gjennom dagene ellers!!
Gjest Anonymous Skrevet 8. desember 2004 #8 Skrevet 8. desember 2004 NOZINAN.....beroligene middel som ikke er vanedannende, og egentlig ikke sovemiddel i det hele tatt, men det hjelper genialt for meg i hvertfall. Vet ikke hvordan jeg skulle kommet gjennom dagene ellers!! :o Jeg blir mildt sagt skremt av en holdning som denne!!! Det kan jo være at DU har fått de pga noe du faktisk trenger de til, men å oppfordre bruk av Nozinan pga at man har mye å gjøre og er stresset pga det er HELT GALT! Nozinan er i utgangspunktet et antipsykotikum!
LilleBille Skrevet 8. desember 2004 #9 Skrevet 8. desember 2004 Enig med SSD ... Det er uansett ett legemiddel .. som skal foreskrives av lege.. - og er vel en litt "lettvint" løsning på et midlertidig stress... Nozinan har flere egenskaper, og kan derfor brukes ved forskjellige sykdommer. Ved psykiske sykdommer: Psykoser (alvorlige psykiske sykdommer), særlig dersom de er preget av uro, angst og søvnløshet. Brukes også ved lettere psykiske lidelser. Ved smerter kan Nozinan brukes enten alene, eller sammen med smertestillende midler, for å forsterke virkningen. Nozinan er effektivt mot kløe, og brukes ved ulike hudlidelser preget av kløe. Nozinan er beroligende og søvngivende og kan derfor brukes ved ulike former for søvnforstyrrelser. Bruk og dosering bestemmes av lege tilpasset den enkelte pasient. Dosene brukt ved lidelser som hudkløe og søvnløshet er langt lavere enn dosene brukt ved psykiske lidelser.
Midnattsol Skrevet 8. desember 2004 #10 Skrevet 8. desember 2004 Unn deg en time med aroma massasje e.l på et spa. Jeg var i går og det var utrooolig deilig. Har du badekar? Isåfall ta deg et godt varmt bad med noe avslappende badeolje i. Lavendel f.eks. Tenn stearinlys (duftlys som vanilje og lavendel kanskje?), lag deg en kopp god te som virker avslappende. Ro deg ned, pust ut og stell litt godt med deg selv. Trening er også bra, gå en tur. Lykke til!
Gjest Anonymous Skrevet 12. desember 2004 #11 Skrevet 12. desember 2004 Drikk en kopp god natt te i 9 tiden:)men ikke drikk flere...jeg ble "høy" på det en gang jeg tok to kopper med for mye i
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå