Gjest Anonymous Skrevet 7. desember 2004 #1 Skrevet 7. desember 2004 Jeg har fått et møte med et reklamebyrå hvor jeg skal komme og vise mappen min. Hva gjør jeg? Hva forventer de og kommer til å spørre om? Hvordan skal jeg presentere mappen? Fortelle litt om hvert oppdrag? Jeg er så uerfaren på dette her :oops: Hjelp!
@riel Skrevet 7. desember 2004 #2 Skrevet 7. desember 2004 Hvis du skal på intervju vil de vel se på tingene du har laget, men også finne ut av hvilke erfaringer og kompetanseområderdu har og hva du kan. Om du er vant med å forholde deg til kunder, om du har kjennskap til den mer tekniske biten som valg av papir, raster, billedbehandling i forhold til medium, forhandling med trykkeriet, webkunnskap, hvor god kunnskap du har i de forskjellige dtp programmene etc. Når du skal vise mappen, ville jeg valgt ut noen av oppdragene mine, og ikke alle. Gjerne en 3-6 arbeider, som du er skikkelig fornøyd med. Jeg ville vært litt passiv mens de kikket, og så spørt om de ville at jeg skulle gjøre rede for designet i forhold til målgruppe og kommunikasjon. Lykke til
Gjest Anonymous Skrevet 7. desember 2004 #3 Skrevet 7. desember 2004 Det er egentlig ikke et jobbintervju, de har ikke søkt etter folk, men de ville gjerne møte meg for det. Har du erfaring fra dette? Kommer de til å spørre mye om hva jeg har tenkt å gjort i ulike oppgaver? Så 3-6 oppgaver holder? Da har jeg visst litt for mange :oops:
@riel Skrevet 7. desember 2004 #4 Skrevet 7. desember 2004 Jeg har ikke så mye erfaring med disse møtene, for jobben landet litt rett i fanget på meg Var heldig med det. Men jeg bare tenker i forhold til hvilke kunnskaper som forventes av deg. Når det gjelder dette med mappa, er det litt delte meninger om det. Noen mener at du bør ha mye i mappa, mens andre mener det bare bør være enkelte utvalgte arbeider. Men hvis du tenker på det, er det bedre å vise til gode og gjennomtenkte arbeider, som du kan være stolt av, enn å vise alle, og deriblandt an haug med slike halvgode arbeid som du gjærne har laget før du hadde peiling på alle disse retningslinjene en bør ha i bakhodet når en lager et design.
Gjest Anonymous Skrevet 7. desember 2004 #5 Skrevet 7. desember 2004 Takker og bukker :bukke: Godt å få noen gode tips, for jeg gruer meg som en hund! :oops: Har du andre gode råd så tar jeg gledelig imot Da kutter jeg ut noen oppgaver og har best of i mappa. Men jeg er så grusomt redd for at jeg ikke skal være flink nok. Dette er et stort byrå og de har sikkert høye krav :oops:
@riel Skrevet 7. desember 2004 #6 Skrevet 7. desember 2004 Hvilken erfaring har du fra før av? Har du jobbet eller gjort noen frilans oppdrag bør du fokusere på dette, slik at de ser at du har litt erfaring som ikke bare er relatert til skolebenken. Hvis ikke bør du kanskje utdype om hva du har lært på skolen, gjærne i forhold til arbeidslivet (har dere hatt noen kundeoppdrag på skolen, eller at lærerene har forberedt dere på hvordan det er å jobbe i reklamebransjen. Da viser du at du er forberedt på å takle det jobben vi innebære. ellers er det jo bare å fortelle hva du kan, og vis at du har god innstilling til å tillegne deg ny kunnskap (kurs, bøker o.l) I reklamebransjen må vi følge teknologien for å holde hodet over vann
Gjest Anonymous Skrevet 7. desember 2004 #7 Skrevet 7. desember 2004 Jeg har jobbet en del med oppdrag etter skolen, men mye av dette er kundestyrte oppdrag som jeg har laget for at kunden skal bli fornøyd, (dvs. jeg er ikke nødvendigvis så stolt av det) Bør jeg likevel ha med noen oppgaver fra denne perioden for å vise hva jeg har gjort? På skolebenken laget vi jo ting slik vi likte det best selv, men det er jo ikke slik det nødvendigvis er i virkeligheten.
@riel Skrevet 7. desember 2004 #8 Skrevet 7. desember 2004 Reklamebyråer er kjent med at kunder ofte har 10 fingre med i spillet når det gjelder design, og det påvirker resultatet, men bare nevn dette, men begrunn hvorfor du mener det burde være annerledes. de er jo ute etter å se om du kan tenke produkt i forhold til kommunikasjon og målgruppe. ønsker deg lykke til
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå