Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Skrevet

Jeg tok hull i ørene som barn, men siden jeg ikke har brukt øredobber annet enn når jeg skal pynte meg har det ene hullet nesten grodd igjen. Hver gang jeg skal sette i dobb må jeg lirke inn dobben, noen gang må jeg stikke gjennom slik at jeg blør. Går det an å la en dobb være i til hullet blir vanlig igjen? Hvor lenge må jeg ha i dobb for at det ikke skal gro igjen mellom hver gang jeg bruker øredobber?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det går fint an å ha øredobber i ørene i lang tid. Du bør skaffe deg noen små sølvøredobber. Disse vil vere helt greie å sove med, og de vil ikke vere plagelige.

En gang mine hull grodde igjen brukte jeg pyrisept på øredobbene og rundt øret. Da ble det lettere og mindre smertefult å ta de inn i øret.

Det jeg ville gjort var å gå med øredobber fast i noen uker. Så villle jeg ha passet på å skru litt på de slik at de ikke gror fast.

Lykke til.

Skrevet

Hvis hullene er skutt med pistol vil de gro igjen sånn som du beskriver. Du må ha noe i de. Enkle øredobber i sølv, kirurgisk stål eller Gill gir minst plager. 

Anonymkode: 8fb0e...419

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...