MSJ_91 Skrevet 23. november 2016 #1 Skrevet 23. november 2016 Hei, jeg vet ikke om noen her har et godt svar på dette, men jeg gir det et forsøk. Jeg har de siste 5-6 årene brukt p-plaster som prevensjonsmetode, og det har fungert veldig bra. Jeg har hoppet over mensen gjennom nesten hele perioden. Jeg har altså hatt plaster i 8-9 uker også gått en uke av, og da fått mensen. Slik har jeg altså gjort det i ca 5 år, og det har vært feilfritt, inntil nå nylig. Det siste halvåret har jeg fått blødninger før jeg skal. Det begynte med småblødninger i uke 7 ca, også har det gradvis kommet tidligere og tidligere og kraftigere blødninger. Nå er jeg der hvor jeg kun kan ha plaster i 3-4 uker før jeg får kraftige blødninger og blir "tvunget" til å ha menstruasjon. Jeg synes dette er veldig merkelig i og med at jeg har kunnet hoppe over uten problem i så mange år. Jeg lurer derfor på om det er noen som vet om det går an å bli "immun" mot p-plaster/piller? Eller kan dette være et signal på noe annet? Håper jeg fikk forklart på en grei måte. Bare å spørre om noe er uklart. Er litt bekymret, så vil veldig gjerne ha noen råd om noen sitter inne med noen:)
Minya Skrevet 23. november 2016 #2 Skrevet 23. november 2016 Det er ikke akkurat korrekt terminologi, men ja, du kan bli "immun" mot p-piller og p-plaster slik at du ikke lenger kan hoppe over pillefri/plasterfri uke. Det er kroppen som overstyrer de tilførte hormonene og tvinger gjennom en gjennombruddsblødning uansett hvor mange ganger du prøver å hoppe over. Det er ikke dermed sagt at du får eggløsning og at pillene/plasteret ikke funker i det hele tatt, men det er heller ikke garantert at det fungerer som det skal. Den vanligste løsningen er å bytte merke eller type prevensjon. Snakk med legen din om hva som kan passe for deg!
AnonymBruker Skrevet 23. november 2016 #3 Skrevet 23. november 2016 1 time siden, Minya skrev: Det er ikke akkurat korrekt terminologi, men ja, du kan bli "immun" mot p-piller og p-plaster slik at du ikke lenger kan hoppe over pillefri/plasterfri uke. Det er kroppen som overstyrer de tilførte hormonene og tvinger gjennom en gjennombruddsblødning uansett hvor mange ganger du prøver å hoppe over. Det er ikke dermed sagt at du får eggløsning og at pillene/plasteret ikke funker i det hele tatt, men det er heller ikke garantert at det fungerer som det skal. Den vanligste løsningen er å bytte merke eller type prevensjon. Snakk med legen din om hva som kan passe for deg! Særdeles merkelig teori og noe ingen med litt kunnskap vil støtte oppunder. 9 timer siden, MSJ_91 skrev: Hei, jeg vet ikke om noen her har et godt svar på dette, men jeg gir det et forsøk. Jeg har de siste 5-6 årene brukt p-plaster som prevensjonsmetode, og det har fungert veldig bra. Jeg har hoppet over mensen gjennom nesten hele perioden. Jeg har altså hatt plaster i 8-9 uker også gått en uke av, og da fått mensen. Slik har jeg altså gjort det i ca 5 år, og det har vært feilfritt, inntil nå nylig. Det siste halvåret har jeg fått blødninger før jeg skal. Det begynte med småblødninger i uke 7 ca, også har det gradvis kommet tidligere og tidligere og kraftigere blødninger. Nå er jeg der hvor jeg kun kan ha plaster i 3-4 uker før jeg får kraftige blødninger og blir "tvunget" til å ha menstruasjon. Jeg synes dette er veldig merkelig i og med at jeg har kunnet hoppe over uten problem i så mange år. Jeg lurer derfor på om det er noen som vet om det går an å bli "immun" mot p-plaster/piller? Eller kan dette være et signal på noe annet? Håper jeg fikk forklart på en grei måte. Bare å spørre om noe er uklart. Er litt bekymret, så vil veldig gjerne ha noen råd om noen sitter inne med noen:) Du har laget kluss i hormonene dine med måten du har brukt p produkter på. Imun blir man ikke mot hormoner. Gå og snakk med lege eller helsesøster. Anonymkode: 9fcf5...94e
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå