Gå til innhold

Skyttingen i Charlotte


Fremhevede innlegg

Skrevet

Nå har det vært mye i media om drapet på Keith Lamont Scott i USA og jeg kan ikke la være å spørre meg selv følgende:

 

Hvorfor nektet han å kaste fra seg pistolen da politiet ga ham beskjed flere ganger om å gjøre det?

Hvorfor provoserer han bevist politiet ved å holde en synlig pistol i hånda?

Hvorfor presterer kona hans å filme seg selv hvordan hun roper at han ikke har våpen på seg når han tydeligvis har noe svart i hånda og et ankelhylster?

Hvorfor ville han ikke bare stå stille med hendene opp i været for å vise at han ikke har våpen når han har flere politifolk med rettet pistol mot seg? Det er ulogisk å gjøre det han gjorde.

Jeg synes mange har problemer med holdningen sin - de provoserer bevist politiet og ber om bråk, setter seg selv i livsfarlige situasjoner hvor de risikerer å bli drept. 

Noen få ganger er det politiet som gjør feil, men rasistene i USA gir hvite politimenn skylda for alt.

 

Se den første videoen helt i starten når han kommer ut av bilen. Se armen som kommer først og der ser dere at han holder en gjenstand (tror det er venstre arm) i det han kommer ut av bilen. http://www.aftenposten.no/verden/Politiet-Mannen-som-ble-skutt-i-Charlotte-hadde-pistol---politiets-video-publisert-605304b.html Dette er samme pistol som politiet har funnet på bakken ved siden av ham og som har hans fingeravtrykk og DNA på seg (bilde lengre ned i artikkelen).

 

 

Anonymkode: dc7d8...c96

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...