Gå til innhold

Brukket klo på hund


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hunden min brakk kloen sin nå for noen timer siden. Den står i ca 90 graders vinkel ut fra foten. Hun skrek når det skjedde og haltet litt, men virker nå helt fin og gråter bare litt når vi tar på det.

Må vi til dyrlegen? Eller kan vi avvente litt? Vet noen hva det koster å fjerne resten av kloen? 

Anonymkode: a24a0...50d

Videoannonse
Annonse
Gjest StripeyPanda
Skrevet

Den må nok fjernes og renses opp i ja. Ring dyrlege. Kostnaden varierer.

Skrevet

Dra til dyrlegen! 

Samme skjedde med min hund en gang. Måtte operere ut resten av kloen. Vokste fint ut igjen. Det er ekstremt smertefullt for hunden for kloen er full av nerver! Så ring nå med en gang!! 

Anonymkode: 65554...ac5

  • Liker 1
Skrevet

Dyrlegen kontaktes selvfølgelig!  Så tar du det derfra!  

Skrevet

Vetrinæren må fjerne resten av kloen

Skrevet

Avhenger av hvor klørne er knekt. Er det fra midten og mot tuppen blir det som å ha klippet kloa for langt oppe, er det lengre oppe må restene av kloa ofte opereres ut.
Er det lengre ned eller ca. på midten og har sluttet og blø, ville jeg bare holdt det rent, brukt potesokk og avventet det videre. På mine har det løst seg av det, men det kan også oppstå betennelse så man må være påpasselig med renhold og symptomer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...