Gjest Anonymous Skrevet 4. mars 2002 #1 Skrevet 4. mars 2002 Er det noen som kan anbefale en trompetist i Østlandsområdet ?? Vi har lyst å ha trompetsolo i Kirka. Brura
Gjest Anonymous Skrevet 5. mars 2002 #2 Skrevet 5. mars 2002 Er det virkelig ingen som har noen å anbefale ???? Brura
Gjest Gabi Skrevet 24. februar 2003 #3 Skrevet 24. februar 2003 http://www.kollandsrud.tk/ Har du noen forslag til musikk under vielsen? Gabrielle
Pip Skrevet 24. februar 2003 #4 Skrevet 24. februar 2003 Det fins veldig mye fint for trompet, da! En god venninne av meg skal spille for oss. Men siden en (annen) venninne skal synge en sang under vielsen, kommer trompetisten til å spille til inn- og utmarsj... Men ta kontakt med han derre kollandsrud da - han har sikkert mange gode forslag til hva som kan spilles! Det ligger vel noe ute på siden hans også...? (Venninnen min sa forresten at han var teknisk flink, men ikke sånn ubegripelig god med rytmen... Bare for en opplysning... Hun hadde hørt på de eksemplene som ligger på nettsiden hans...) Et annet tips er å kontakte musikk-konservatoriet eller noe - der er det mange som er veeldig dyktige, men har ikke noe 'navn' ennå, så de skal gjerne ikke ha så mye for jobben...??
Gjest Frida Skrevet 25. februar 2003 #5 Skrevet 25. februar 2003 Har også tenkt til å ha solo med trompet. Men vet noen av dere hvor vi får tak i noter.
Gjest trumpet78 Skrevet 25. februar 2003 #6 Skrevet 25. februar 2003 Jeg spiller selv trumpet og vet at på de aller fleste bibliotek finnes det masse noter som kan brukes, eller prøv på "Musikkhuset" på Karl Johan i Oslo. Har flere musikkvenner som har spilt i bryllup og de spiller da det meste av musikk. Mange typiske "kjærlighetsbalader", som f.eks "The Rose", ulike typer brudemarsjer o.l. "Trumpet Volentary" er også et kjempefint og høytidlig stykke for trumpet som brukes i bryllup. Lykke til med planleggingen! Misunner dere alle sammen som går i giftetanker!!!
brud i midnattsol Skrevet 25. februar 2003 #7 Skrevet 25. februar 2003 Ta en telefon til musikkhøgskolen, eller evnt. ei lokal musikklinje (videregående). Dersom du skal bruke trompet som solistinnslag under selve vielsen, er "Gabriels obo" kjempefin!! Spiller selv trompet, og har spilt nettopp denne i mange bryllup. Dersom du finner en i god tid, er det neppe noe problem for solisten å skaffe notene selv. Lykke til med letingen!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå