Gå til innhold

Sliter mye med mareritt om nettene...


Fremhevede innlegg

Gjest Edain
Skrevet

Hver eneste natt har jeg mareritt, og som oftest opp til flere. Det er gjerne det samme som går igjen; at noen "jakter" på meg og voldtar/torturerer/dreper meg.. Det er også slik at hvis jeg i marerittet prøver å kontakt f.eks. politi, så får jeg enten ikke tak i dem eller så er de på lag med de slemme... Har mellom 1-5 mareritt hver eneste natt og jeg husker dem veldig godt når jeg våkner. Det har blitt så ille at jeg gruer meg til å legge meg og jeg overtenker også betydningen av marerittene. 

Noen forslag/tanker om hva jeg burde gjøre? Det er vel ikke noe spesielt legen kan gjøre heller, har prøvd sovepiller, men fikk fortsatt mareritt, bare at da slet jeg veeeeldig med å våkne opp fra de. 

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Legen din kan hjelpe deg med dette :) 

Anonymkode: b2b1b...3d2

AnonymBruker
Skrevet

Legen din kan gi deg henvisning til psykolog/ psykiater. Som regel er det ubevisste ting i hjernen som plager en, som man undertrykker, når man har gjentatte marertitt over lang tid. Det er ikke farlig, bare ubehagelig, det er hjernens måte å bearbeide og "få det ut" på. Jeg har hørt at hypnose også skal være svært effektivt mot slikt. Hvis du bor i Oslo, har jeg i aviser og ukeblader lest om en kvinnelig psykiater som er spesialist i hypnose, og som har egen privatklinikk her. Du kan jo google litt.

Medisiner vil ikke hjelpe mot mareritt tror jeg.

Anonymkode: 6ba6e...bdd

AnonymBruker
Skrevet

Jeg hadde gjentatte mareritt hvor jeg ble jaktet på av en gjeng mannfolk. De fikk aldri tak i meg, selv om jeg ikke gjemte meg så godt.. Hjertebank da jeg våknet. Etter hvert var jeg i drømmene ikke like redd for disse mennene, som om jeg visste at de ikke ville få tak i meg. Selv om de fremsto veldig skumle.

Leste at de drømmene hadde en betydning. Tror det handlet om å få opp øynene for noe, å gjøre litt endringer i livet. Til det bedre, selv om det der og da føltes vanskelig.

Når ting ble forandret, hadde jeg ikke lenger disse marerittene.

Hvor lenge har du hatt det sånn? Kan hende det bare er en periode.

Anonymkode: 804cb...660

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...