Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Videoannonse
Annonse
Gjest Lunasama
Skrevet

MDG har skuffet meg så mye i det siste, men dette har rett og slett tatt kaka. Fra nå av er de Forurensningspartiet de Grå. 

Skrevet

Endelig viser tullepartiet sitt sanne ansikt. :) Det var nødvendig for å sikre at de havner utenfor maktposisjoner neste gang man får velge som kommer til å styre Norge. 

Skrevet

Fint at Oslos borgere (eller en liten del av dem) valgte å gjøre sin by til prøvekanin for tullepartiet. Da slipper vi forhåpentligvis å få de inn i noen maktposisjon på Stortinget neste høst. 

MDG er så ille at SV fremstår som et kjempeparti i motsetning. Det er ganske godt gjort.

  • Liker 2
AnonymBruker
Skrevet

mdggg.jpg

Anonymkode: 05033...406

  • Liker 1
Skrevet

Men jeg er litt nysgjerrig her ... Hvis det blir dyrere å bruke bil og dyrere å bruke kollektivtrafikk, hvorfor har MDG tenkt at folk skal reise? 

Teleport? Hestevogn? Til fots fra Asker eller Drammen til Oslo? 

  • Liker 1
Gjest Trollkarlen
Skrevet

Politikere er visst politikere gitt. Stakkarslige mennesker.

Skrevet
16 timer siden, Drizzt skrev:

Men jeg er litt nysgjerrig her ... Hvis det blir dyrere å bruke bil og dyrere å bruke kollektivtrafikk, hvorfor har MDG tenkt at folk skal reise? 

Teleport? Hestevogn? Til fots fra Asker eller Drammen til Oslo? 

MDG har ikke noe svar på det, fordi de lever i en annen verden. De ønsker å ta oss mange hundre tilbake i tid og er glade i late som de er de gamle norske verdiene, bondekulturen og slike ting. Men samtidig vil de kvele det vi har igjen av industri, transport og alt, fordi man skal ikke kjøre bil, traktor eller andre ting som bruker bensin eller diesel.

Med mindre det en taxi da, selvfølgelig.

  • Liker 1
Skrevet

mdg+frp+H+krf+v=ødelegger Norge

Skrevet

MDG er vel ikke store nok til å få igjennom alt de ønsker, men at det blir dyrere å kjøre inn til Oslo og store planer for utbygging av kollektivtransport er vel et stykke på vei? Så lenge det ikke er partier med rent flertall må det vel være kompromisser, og de har naturlig nok måtte gi litt for å få det de har fått. Synd at det blir dyrere å reise kollektivt, men hvis de skal bygge ut og ikke får ta penger fra helse, skoler eller annet så må vel prisene opp? Bompenger på elbil synes jeg kanskje er litt tidlig, men jeg har ikke hørt hvor stor andel av de som kjører inn til byen som har elbil, så hvis det er en betydelig andel er det kanskje greit for å få biltrafikken ned og antall kjøpte kollektivbilletter opp. Det er fremdeles 2,5-3 ganger dyrere med bensin og diesel.

13412873_947739141990559_391151161268791

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...