Gå til innhold

Fremhevede innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Jeg holder på å ta lappen, og skal på glattkjøringsbane til uka. Jeg gruer meg...

Er det noen som har vært gjennom det og kan gi meg noen tips om hvordan det er og hva jeg burde tenke på?

Jeg skal selvfølgelig lese teori på forhånd, men det er alltid ålreit å få konkrete tips fra folk som kan det!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du får et lite teorikurs før du skal på banen. Kjørelæreren sier akkurat hva du skal gjøre. Husker de sa til oss på forhånd at noen kanskje blir litt redd, men jeg syntes det var mest gøy. Du får nok en liten aha-opplevelse, et inntrykk at hvor vanskelig det er å styre en bil, hvor lite som skal til før noe skjer.

Du kjører rett og slett ned en bane full av olje og skal styre unna hindringer i veien og finne ut hvor høy fart du kan ha og samtidig styre unna. Du får prøve deg både med og uten ABS-bremsene, og det synes jeg var en ganske nyttig opplevelse! Det er i allefall ingenting å grue deg til.

Skrevet

Glattkjøring er kjempegøy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kontrollert burning på is . Digg :sjarmor:

Kan bare glede deg!!!!

Skrevet

Ikke noe å grue seg for, var ganske moro. Lurt å lese det som står om glattkjøring i boka, men ellers er det ikke noe du trenger å forberede.

Skrevet

glattkjøring er supergøy! viktigste råd må være å ta det med ro og så kan du jo si fra til kjørelæreren på forhånd at du er nervøs, så går det så bra så!! lykke til!

Gjest Madam Felle
Skrevet

Når du er på glattkjøringsbanen, så er det for at du skal få en følelse over hvordan det er å kjøre på glatten.

Du skal ikke bestå noen test, og det er derfor det er gøy :sjarmor: Gled deg i stedet, for det er artig. :wink:

Skrevet
Når du er på glattkjøringsbanen, så er det for at du skal få en følelse over hvordan det er å kjøre på glatten.

Du skal ikke bestå noen test, og det er derfor det er gøy :sjarmor: Gled deg i stedet, for det er artig. :wink:

:Nikke:

Skulle nesten ønske at jeg kunne ta en glattkjøringstime til, for det var jo kjempemorsomt :-)

Skrevet

Kjempegøy.

Du får ikke ødelagt noe og alt er under kontroll.

Gled deg og slå deg løs :)

Gjest Bjørnsdatter
Skrevet

Som de andre har sagt: Det er ingenting å grue seg til, det er bare morro! Ingen test, ingenting, bare å prøve å kjøre på såpeglatt underlag. Slå deg løs og test grensene! Det lærer du masse av!

Gjest Anonymous
Skrevet

Jeg grua meg masse og var kjempenervøs første halvdel av timen. Klarte ikke å gjøre slik kjørelæreren sa for jeg var så redd. Så plutselig var jeg ikke redd lenger, og siste halvdel av timen gikk så alt for fort. Skulle ønske jeg kunne prøve igjen!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...