Gå til innhold

P-stav til tenåringer?


Fremhevede innlegg

Skrevet

Er det vanlig at 15-16-åringer setter inn p-stav? Noen med erfaring? 

 

Anonymkode: 50ba5...a63

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Ja, det er vanlig. Dog ville jeg heller anbefalt deg å vente til du er litt eldre. Jeg begynte med p-piller når jeg var 16 og hadde det ikke vært av årsaker hadde jeg fremdeles gått på dem idag, framfor p-stav. Du har mye mer kontroll over menssyklus osv når du bruker p-piller. 

EDIT:
Eventuelt hvis det er din datter det er snakk om, så ville jeg heller anbefalt henne p-piller! :)

Endret av haze
Skrevet

Hva som er vqnlig eller uvanlig er uvesentlig, synes jeg. Ikke alle unge jenter klarer å adminstrere en p pille til fast tid 24/7. Har en ungdom sex, så er det viktigste å prioritere sikker prevensjon. 16 år og gravid er ikke særlig tøft, i dagens samfunn. 

Anonymkode: 8df71...07e

  • Liker 1
Skrevet

Lur prevensjon for unge jenter. Men vil anbefale å teste ut feks Cerazette noen måneder først, så du ser om du får noen bivirkninger. Enklere å slutte med piller enn å ta ut en pasta. 

Anonymkode: bc95c...0dd

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...