BayliZ Skrevet 14. oktober 2004 #1 Skrevet 14. oktober 2004 Hei! Håper noen kan hjelpe meg til å definere en sykdom. X dama til typen min, kommer nå etter lang tid og sier at hun har vært å tatt celleprøve/kreftprøve av livmortappen. Og har da fått påvisst bakterier der. Hun sier hun fikk beskjed om at dette var kun mulig å få via sex. Men denne sykdommen hadde visst ikke noe navn. Noen som kan hjelpe meg med å gjette hva det kan være??? Blir jo helt skremt av sånt
kitty Skrevet 14. oktober 2004 #2 Skrevet 14. oktober 2004 Trodde ikke at det var mulig å påvise bakterier på sånne prøver, men de kan påvise om man har HPV (humant papillomavirus). Dette er et virus som overføres kun seksuelt og som ser ut som å være et risikomoment i forbindelse med senere utvikling av livmorhalskreft. Kan det har vært det? Prøver å legge en link her (har aldri gjort det så jeg vet egentlig ikke hvordan jeg gjør det). http://www.helse-bergen.no/avd/patologi/ny...kreft091203.htm Funker ikke dette kan du jo gå inn på helse Bergen avd. patologi og Humant papillomavirus. Dersom man får påvist dette tror jeg bare man fortsetter å ta de vanlige kontrollene hver 2-3 år. Man holder bare situasjonene under oppsikt. Det er ganske vanlig å være smittet.
BayliZ Skrevet 14. oktober 2004 Forfatter #3 Skrevet 14. oktober 2004 Jo takk det høres jo ut som det kan være det. Da behøver det ikke berøre oss andre ser det ut til. bestilt time hos lege uansett jeg og fikk time allerede imorgen så da satser vi på at det går bra. takk skal du ha :-)
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå