Gå til innhold

Hvilket servise samler du på?


Anbefalte innlegg

Jeg trenger tips til et fint samleservise. Helst et hvitt og tidløst servise, uten store detaljer. Har ingenting til overs for roser, blonder og slikt. 

Hva samler dere på? Og hvor får dere tak i serviset? På nett? Tilbords, kitch'n, Christiania Glasmagasin? :)

Anonymkode: a645b...4a3

Lenke til kommentar
https://forum.kvinneguiden.no/topic/994605-hvilket-servise-samler-du-p%C3%A5/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Annonse

http://www.tilbords.no/nettbutikk/produkter/serviser/festserviser/rundt-fat-platinum.html

Dette samler vi på, tidløst og klassisk. Bruker det bare til "fint".

Til hverdagsbruk så samler jeg på Green Gate :) Ikke et bestemt mønster, da jeg liker å mixe forskjellige når jeg dekker på bordet. 

  • Liker 1
Gjest Saurus

Teema Ittala av de årsakene du nevner.

Samler vel ikke i den forstand, men kjøpte en grunnpakke med middag/frokosttallerkner og skåler til hverdagsbruk,  i tillegg til at de brukes til festligere anledninger også.

Har også endel forskjellig annet jeg bruker sammen med de, alt fra fargerike skåler til Mummiskåler, Wik og Walsøe eller noe i en helt annen stil. 

Jeg er ikke så nøye påsammensettingen, men det passer nå uansett til alt og er langt mer holdbart enn tallerkener jeg har hatt fra eksempelvis IKEA. 

Annonse

Annonse
AnonymBruker

Samler på Blanc sur blanc fra Wedgwood til finere anledninger. Er finere i virkeligheten enn på bilder, da det er en diskret strukturdekor som ofte  forsvinner på bilder. 

http://www.wedgwood.co.uk/tableware/by-collection/vera-wang-blanc-sur-blanc 

Kjøper det på Designforevig-butikker som Backe i Grensen og C.I. Pedersen i Trondheim. Selges også på nett.

Anonymkode: 20ce8...aab

  • Liker 1
AnonymBruker

Vi har royal Platinum og til hverdags har vi siirtolapuutarha fra Matimekko.

Jeg liker begge veldig godt, det vi har til fint er veldig enkelt og det vi bruker til hverdags er mer robust i porselenet.

Anonymkode: be811...a41

AnonymBruker
1 minutt siden, AnonymBruker skrev:

Vi har royal Platinum og til hverdags har vi siirtolapuutarha fra Matimekko.

Jeg liker begge veldig godt, det vi har til fint er veldig enkelt og det vi bruker til hverdags er mer robust i porselenet.

Anonymkode: be811...a41

Siden jeg ikke likte de dype tallerkenene Marimekko hadde har jeg suppleret med swedish grace, det er og et servise jeg kunne tenkt meg om jeg ikke allerede hadde hatt det vi trenger.

Anonymkode: be811...a41

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...