Angg Skrevet 8. desember 2015 #1 Skrevet 8. desember 2015 Vi er et par som tenker å ta tre uker i Thailand. Vi har aldri vært der før, og syns det er vanskelig å søke på hvor man bør dra. Vi er 26 år, og ønsker både rolige dager med soling samt ting å finne på (for eksempel. jungelsafari). Vi tenker også Bankok som utgangspunkt. Vi kan godt flytte plass to- tre ganger under reisen.Har dere noen forslag?
minboble Skrevet 8. desember 2015 #2 Skrevet 8. desember 2015 Dere kan ta fly eller buss fra Bangkok til Phuket. Da får dere "sydenlivet" om dere ønsker det. Pene strender. Kan også ta taxi litt utenfor Phuket for å strandområder som ikke kryr av folk. Fra Phuket er det uendelig mange ting å gjøre, som jungelsafari, se James Bond øya, besøke andre øyer, osv osv. Ikke ta utgangspunkt i prisen som står i brosjyrene, dere får det til ~halvparten av prisen om ikke enda mere. Er slike turer som henger mest igjen i en, i ettertid.Hadde tatt turen innom Kambodsja i samme slengen også, og besøkt Angkor Wat (Fra Bangkok til Siem Reap). Det er et fantastisk sted som bare må oppleves! Skulle dere vært der noen dager kan dere besøke killing fields, se på krokodiller, skyte kuer til helvete med bazooka, besøke krigsmuseum eller drikke mongo shaker. De har så mangt der. Et fattig land, uten tvil, men mye å tilby.Var der nylig selv så om du vil ha noen tips kan jeg skrive litt mere utfyllende.
AnonymBruker Skrevet 8. desember 2015 #3 Skrevet 8. desember 2015 IKKE dra til Phuket med mindre du ønsker å henge med masse andre nordmenn...Dra til Koh Chang (elefantøya)! Fantastisk liten øy, nesten hele er full av regnskog og fantastiske strender. Masse utflukter, vi dro på snorkling/dykking, badet i en foss i regnskogen osv. Fantastisk! Som par satte vi stor pris på at det var et litt roligere sted! Anonymkode: 12308...b0b
AnonymBruker Skrevet 9. desember 2015 #4 Skrevet 9. desember 2015 Det finnes mange småplasser også på Phuket som har lite turister, når tenker dere å reise? Phuket er ikke stedet å dra til om sommeren pga undervannsstrømmer. Regntid er det også, men ikke verre enn en times kraftig regnskyll på ettermiddagen. Anonymkode: 0e293...7cf
nelipot Skrevet 9. desember 2015 #5 Skrevet 9. desember 2015 IKKE dra til Phuket med mindre du ønsker å henge med masse andre nordmenn...Dra til Koh Chang (elefantøya)! Fantastisk liten øy, nesten hele er full av regnskog og fantastiske strender. Masse utflukter, vi dro på snorkling/dykking, badet i en foss i regnskogen osv. Fantastisk! Som par satte vi stor pris på at det var et litt roligere sted!Anonymkode: 12308...b0bHvilken årstid reiste dere? Har selv vært der og øya var nydelig, men vannet var grumsete og brunt og det fristet derfor ikke å bade noe særlig da.
Gjest Gia_ Skrevet 11. desember 2015 #6 Skrevet 11. desember 2015 Jeg og samboeren drar på kjærestetur til Thailand i januar. Først halv uke i bangkok, så videre med tog til 2 uker i Koh Samui før vi tar fly fra øya og til Bangkok for enda ei halv uke 😊
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå