Gå til innhold

Dere som sliter, hvor gamle er dere?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

Jeg og min mann driver å diskuterer om vi bør få barn nå eller vente noen år. Vi er 26 år. Jeg er veldig redd for å vente for lenge og oppleve at jeg ikke kan få barn.

Derfor lurer jeg på, dere som sliter med å bli gravide: hvor gamle er dere?  angrer dere på at dere ikke prøvde tidligere? 

Anonymkode: f1aca...8e3

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er 27. Har vært prøver i 3 år. Skl ha ivf

Skrevet

Jeg er 24, min samboer 28 :-)

Skrevet

Jeg er 26, mannen 28. Vi begynte for over 2 år siden, så kunne ikke begynt tidligere egentlig :)

Skrevet

Jeg var mye på forum da vi forsøkte å bli gravide og mitt inntrykk var at alder ikke var noe problem før man var rundt 40. Er mange  som sliter av diverse årsaker som ikke er knyttet til alder, som feks pco og overvekt.

Anonymkode: 22b2c...88d

Gjest Hjertesukk
Skrevet

24 og 28, prøvd i et halvt år.. Ikke overvekt eller pco. Er vel ikke definert som at vi "sliter", men har ikke hatt noen lykke med prøvingen til nå :P

Skrevet

Det er like mange unge som sliter som det er de over 35. Vi var 23 og 28 når vi startet prøvingen. Ble gravide etter 3 år, da med IVF. 

Anonymkode: c1bfc...cfb

Skrevet

Litt usikker på om eg kan definera meg som (tidligare) slitar, men eg opplevde primær habituell abort (3 SA før førstefødte). Starta prøvinga som 26-åring, blei mamma som 28-åring.

Skrevet

25 år, prøvde i nesten 5 år før det klaffet.

Anonymkode: 70b36...f46

Skrevet

Jeg er 25, han er 34. Startet for 3 år siden,  ikke klaffet etter 4 ufrivillige aborter. 

Har gitt opp... og skal prøve å få behandling for det nå. 

Anonymkode: 6612c...dd7

Skrevet

Jeg er 27, han er 34. Vi prøver ikke, men lar det stå til.

Blir vi gravide, så tar vi lykkelig imot!

Men har vært sammen i snart 5 år uten at det har skjedd noe..

Skrevet

Startet prøving da jeg var 28, han 27, ble gravid med IVF  2,5 år etter prøvestart med IVF. Fikk eldste jenta vår i armene 4 år og 3 mnd etter prøvestart. 32 år. 

Har endometriose . 

Skrevet

Jeg 21 og han 26 år. Vi har prøvd i nesten 1,5 år. :)

Skrevet

32 og 35. Vært sammen i mange år og prøvd i 6 år uten hell.  Ingen galt med noen av oss. Det altså etter mange undersøkelser i flere år.

Anonymkode: f3bfa...a2c

Skrevet (endret)

Startet å prøve da jeg var 27 (han 31), fikk barn vha IVF tre år senere. Ingenting galt er funnet med noen av oss.

Endret av miore
Skrevet

Jeg var 35 da vi begynte å prøve, ble gravid etter 1,5 år med ivf, mistet og ble gravid igjen på ivf, har hatt 3 forsøk. Årsaken var ikke min alder, men tendens til pco  på eggstokkene. Jeg fikk målt veldig gode eggreserver. Antagelig ville jeg blitt gravid på egenhånd noen år tidligere, for da viste ultralyd normale eggstokker.  Jeg ventet fordi vi ville ha et trygt og stabilt forhold før vi satte barn til verden, så sånn sett angrer jeg ikke. I 20 - årene hadde jeg ikke partner.

Anonymkode: 6e199...66f

Skrevet

Jeg er 25, ingen vil ha barn med meg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...