Gå til innhold

Program til å lage hjemmeside


Aquarius

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg koder fra scratch i notepad... men vil du ha anbefalinger på programmer så kan jeg anbefale macromedia dreamweaver... enkelt å bruke, og gir ganske bra resultat...

hold deg i alle fall unna microsoft frontpage! :hoho:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Nathalie

Bompi, hvorfor skal hun holde seg unna frontpage?? Det bruker jeg, og jeg har en megaflott hjemmeside... :wink:

Jeg synes frontpage er veldig grei jeg, for jeg slipper å skrive alle html-kodene og slikt selv!

Jeg vil nå anbefale frontpage, jeg... :oops:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan ikke akkurat skryte av at jeg er flink i html! :-)

Min hjemmeside er av det helt enkle slaget, så da bruker jeg ofte VI og Pico til å

redigere med. Trenger ikke noe annet.

Netscape/Mozilla har en "composer" som egentlig er ganske grei å bruke. Gratis er den

også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

for å si det sånn... jeg har til gode å se en megaflott hjemmeside laget i frontpage :) Mulig den er veldig enkel og grei og bruke, og det er vel også kanskje formålet... men mulighetene er mange fler med dreamweaver, og enda fler om man skriver all koden selv (i andre språk enn html også selvfølgelig)... dreamweaver er også faktisk veldig lett :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

hehe nei, det har du helt rett i... men gir du meg en adresse så kan jeg bedømme den :) Og kanskje endre mitt synspunkt på frontpage :kul:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Nathalie

næhæhææi.... :wink: ,

(Jeg mente _jeg_ synes jeg hadde en megaflott hjemmeside! om ikke andre synes det... )

JEG TAR TILBAKE ALT! JEG TAR TILBAKE ALT! :hoho:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

bruker 1st page som er et greit gratisprogram man kan laste ned.

den har tre nivåer slik at det passer for både amatører og mer erfarne.

ellers har jeg dreamweawer ultra dev også. bruker paint shop til å lage knapper o.l, og kjører bildene gjennom photoshop for best komprimering.

koder litt selv også, og ser på andres sider, og 'låner' litt ideer her og der..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Augustbrud02_

Jeg anbefaler også på det sterkeste Macromedia Dreamweaver, og fraråder å bruke Frontpage. Frontpage er et verktøy jeg desverre aldri har hatt noe til overs for da det gjør "så mye rart" om man skal lage litt andre ting enn bare vanlige linker at og fram. Mulighetene er mye større i Dreamweaver og det er lettere å få flotte sider.

Men valg av verkøy avhenger vel litt av både kunnskap og behov også. Selv begynte jeg å kode alt i Notepad, og det er jammen meg en fordel å kunne en koder uansett hva slags verktøy man velger å benytte.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Augustbrud02_

Til private hjemmesider kan Frontpage være et greit verktøy det, men skal man jobbe med hjemmesider hver dag og i et litt større omfang er Dreamweaver å foretrekke. Det kommer som sagt litt an på behovet. Frontpage lager greie sider som kan bli veldig fine, mens Dreamweaver har masse "ekstrafunkjsoner" for de som vil boltre seg i litt mer avanserte ting.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Jeg bruker kun Notepad. Jobber som web designer, og har forholdsvis dårlige erfaringer med web side generatorer/programmer.. men nå er jeg kanskje litt kresen. Alle disse programmene lager alt for mye unødvendig koding for min smak - så lenge leve Notepad! :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest Augustbrud02_
Alle disse programmene lager alt for mye unødvendig koding for min smak - så lenge leve Notepad! :)

Det er det som er så kjekt med Dreamweaver, for den har en funksjon som kan fjerne all denne unødvendige koden for deg. Litt ekstra blir det nok, men klarer å kutte bra ned på koden ja! :wink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest dorian-san

Heh?

Jeg bruker Homesite, og vil i hvertfall anbefale alle som bruker tekst-editor for koding om å sjekke dette programmet litt nøye(re).

Homesite har en rekke funksjoner som gjør kodebehandling lettere, bl.a. syntax-sjekk med fargekoder (kjekt for scripting o.l.), lagre filer i unix-format (du slipper ^M etter hver eneste setningsslutt), 8-bit ascii til 7-bit ascii konvertering (alle ikke-internasjonale tegn blir gjort om til 7-bit verdier), VELDIG bra search and replace-funksjon og mye mer.

Homesite følger med DW hvis du kjøper cd'en, og koster da ikke noe ekstra.

dorian

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Annonse

Enig med webdesigneren, lenge leve Notepad! :) Har folk planer om å få til veldig gode sider, og samtidig lære noe nytt, så lær dere html, php osv.. det er veldig spennende å drive med :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg bruker Arachnophilia, men skriver koder selv...

Sånn sett kunne jeg like godt brukt Notepad, men er altfor glad i forhåndsvisning.... :roll:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Bruker MS Studio InterDev, fordi jeg lager asp-sider, og kan dermed ha alt som er av filer og databaser lett tilgjengelig.

Det fine med Interdev er at du kan bruke det til å lage "ferdigkode", men kan også skrive kode selv. Det gjør jeg. Og det geniale da er fargekodingen av teksten. HTML-koden får farge ut fra hva det er som blir skrevet, så det er lett å se hvor man har skrevet feil. Det samme gjør både javascript og VBScript-koden. Veldig greit. I tillegg har Interdev en helt livsnødvendig funksjon som ikke notepad har, nemlig linjenummer, og det å kunne hoppe til linjenummer. VELDIG greit når du får beskjed om at du har en feil i linje 237...

Ellers har jeg brukt HomeSite, Arachnophilia, UltraEdit, GoLive, DreamWeaver og MS FrontPage. Av disse lager FP mest sinnsyk kode... Både GoLive og DreamWeaver er gode wisywig-programmer som ikke legger til altfor mye rart, og som er greie å bruke. HomeSite og Arachnophilia forutsetter at du kan bruke html-tag'er, men det synes jeg egentlig er et minstekrav når du skal lage en hjemmeside, så det er helt fint for meg. UltraEdit er en avansert versjon av Notepad, med linjer og fargekoding, hvis du bare slår på riktige ting. I tillegg har den innebygget FTP. UtraEdit er egentlig ganske bra, så lenge du ikke har noe problem med å håndkode.

Catzy

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk for tipsene :D

Nå bruker jeg FrontPage, men jeg er ikke helt fornøyd med programmet. Har også prøvd å bruke Microsoft Word. Liker faktisk det litt bedre. Jeg skal prøve å få tak i noen av programmene jeg har lest om her.

Jeg gleder meg til å få komme skikkelig i gang med hjemmesiden min 8)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...