Gå til innhold

Hva er grunna til at det bare er 20-25% sjanse hver mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sånn egentlig? Hvorfor er det ikke mer enn 20-25% sjanse for baby når man er helt frisk og fertil?

Anonymous poster hash: e78d7...4b7

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er en del som må klaffe.

 

Sperm må nå egget ved eggløsning.

Befruktningen må være vellykket.

Egget må feste seg.

Genmaterialet i det befruktede egget må være i orden.

Celledelingen må skje uten noen alvorlige feil.

 

En stor andel av alle graviditeter blant unge, friske par ender i spontanabort i løpet av de første par ukene, ifølge amerikanske undersøkelser utført på frivillige studentpar som prøvde å få barn.



Anonymous poster hash: 69277...d9f
Skrevet

Så det er 20-25% sjanse for graviditet iberegnet sjansen for kjemisk graviditet?

Anonymous poster hash: e78d7...4b7

Skrevet

Enkel logikk og sannsynlighetsberegning. For at man skal bli gravid må flere ting klaffe, som nevnt i et innlegg over. Om man sier at full klaff for å bli gravid tilsvarer en sekser på terningen. Så får man kun mulighet til å kaste terningen en gang pr måned. Da kan terningen kun lande på 1,2,3,4,5 eller 6. Kanskje lander terningen på 2 en måned, som tilsvarer befruktning, men ikke at egget fester seg. Kanskje 4 en måned, som betyr at egget ikke delte seg som det skal.

I tilfellet med terningen er det 1/6 sjans for graviditet pr. Måned. Men la oss si terningen har 4 eller 5 sider, så skjønner du hva jeg mener (i prosent).

Anonymous poster hash: 6fbdf...5c3

Skrevet

Selv om sjansen er relativt "dårlig" har jo mennesket den fordelen at vi kan bli svanger en gang i måneden, i motsetning til en god del andre dyr.

Anonymous poster hash: d4865...688

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...