bullehurk Skrevet 22. september 2015 #1 Skrevet 22. september 2015 Høstferien nærmer seg og jeg skal en uke aleneferie med sønn på 17. Vi er begge litt for rastløse til "vanlig chartersyden". Har tenkt litt på andaluciakysten, Cadiz, Novo sancte petri og deromkring. Da kan vi leie bil og ta en tur til f.eks. Gibraltar, Algarve i Portugal etc. Ser at Sevilla er nærmeste int. flyplass. Problemet der er at det blir ganske dyrt skal man unngå flere flybytte med laaaaaange ventetider, nattfly osv. Kanskje heller Norwegian til Faro eller Malaga ? Er det noen som har vært der ? Tips mottas med Takk !
AnonymBruker Skrevet 23. september 2015 #2 Skrevet 23. september 2015 Jeg var på bilferie med min mann i Sør-Spania nylig. Vi fløy til Alicante og kjørte sørover litt på slump. Forbi og innom mange koselige steder langs vegen. Endte opp i San Jose i Almeria. Landskapet var flott, vi forvillet oss inn på øde veier, og kjørte forbi milevis med plantasjer hvor de dyrket grønnsaker og frukt, klaser med store kaktuser langs veiene, bittesmå landsbyer ved kysten. Det var så fint, rolig og eksotisk at vi tar en ny tur nå i høst. Nå flyr vi til Malaga, har leid et hus i en by i nærheten, og skal ta dagsturer til Ronda, Gibraltar og alle andre steder som faller oss inn. Jeg gleder meg kjempemye, det er så mye fint å se der nede. Vi er ikke strandmennesker, så vi kommer til å bruke leiebilen mye, for å se oss rundt og ta utflukter. Anonymous poster hash: 4b5d3...af5
Miklo Velka Skrevet 23. september 2015 #3 Skrevet 23. september 2015 Flyr du til Malaga så er det mye fint å se på veien derfra. Da kan dere starte med en tur til Granada og Sierra Nevada, eventuelt Cordoba, som er omtrent en times kjøretur unna, men i feil retning. Riktig vei så kan du stoppe innom Ronda, Marbella, Gibraltar, Tarifa på veien til Cadiz, Jerez og Puerto de Santa Maria, så videre til Faro og Algarve. Fra Malaga til Gibraltar tar det omtrent 1,5 time. Til Sevilla omtrent 3,5 timer. Til Portugal rett under 5 timer. Andalucia er masse å se og oppleve, så jeg ville tatt fly til Malaga, og brukt litt tid på å få med disse stedene. MYE historie og kultur der!
bullehurk Skrevet 24. september 2015 Forfatter #4 Skrevet 24. september 2015 Flyr du til Malaga så er det mye fint å se på veien derfra. Da kan dere starte med en tur til Granada og Sierra Nevada, eventuelt Cordoba, som er omtrent en times kjøretur unna, men i feil retning. Riktig vei så kan du stoppe innom Ronda, Marbella, Gibraltar, Tarifa på veien til Cadiz, Jerez og Puerto de Santa Maria, så videre til Faro og Algarve. Fra Malaga til Gibraltar tar det omtrent 1,5 time. Til Sevilla omtrent 3,5 timer. Til Portugal rett under 5 timer. Andalucia er masse å se og oppleve, så jeg ville tatt fly til Malaga, og brukt litt tid på å få med disse stedene. MYE historie og kultur der! Ok, Takk for tips. Flott ! Hvor er den beste plassen å bo da ? Synest Sancte Petri virker veldig bra. Virker som det er et hyggelig prisnivå også. Blir ihvertfall der i området,like sør for Cadiz. Små koselige strand/fisker-landbyer med god sjømat, og så en kan få litt sol og bad innimellom. Blir nok bra tror jeg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå