Hildamaria Skrevet 7. september 2015 #1 Skrevet 7. september 2015 Hei! Jeg vil gjerne ha råd og tips fra andre foreldre med stebarn, egne barn og felles barn. Hvordan fordeler dere samværet, og hvorfor? Vi har alle barna her nesten samtidig, og jeg lurer på om vi skal endre dette. Barna går for så vidt godt sammen, to av dem (hans og min) er veldig gode venninner, de andre er litt mer spredt i alder. Problemene ligger vel mest hos meg, for å være helt ærlig. Jeg savner å bare være 'oss', aktsomhet og mine barn. Og jeg kjenner også at det kunne vært godt å være mer tilbaketrukket ift hans barn, og oppdragelsen av dem, noe jeg ikke syns jeg kan når vi er 'one big happy family ' hele tiden. Jeg irriterer meg for ofte over hans barn, kjenner jeg, og tror jeg bør gjøre noe konstruktivt med det.Jeg tenker feks at mine kunne vært her fra mandag til mandag, og hans fra torsdag til torsdag, så er vi litt sammen, og litt hver for oss. Hvordan gjør dere andre det? (alle barna har 50/50 samvær m foreldrene)
Hildamaria Skrevet 7. september 2015 Forfatter #2 Skrevet 7. september 2015 Aktsomhet?! Altså meg og mine barn, skulle det være:) 1
Hildamaria Skrevet 7. september 2015 Forfatter #3 Skrevet 7. september 2015 Mine har 'byttedag' på fredag, jeg er egentlig ikke helt fornøyd med det heller. Det blir ofte kluss m skolefridager som ofte er på fredager, og ungene er slitne etter skoleuka, og burde kanskje sluppet den påkjenningen det faktisk er å bytte hjem akkurat den dagen. Noen innspill her..?
AnonymBruker Skrevet 7. september 2015 #4 Skrevet 7. september 2015 Hva med at den ene av dere har byttedyr fredag og den andre mandag? Da får ungene litt tid med bare forelder og steforelder, og også masse tid med stesøsken. At byttedag på fredag skal være noe problem, kan jeg virkelig ikke skjønne. For barna er det jo det beste som kan skje - å få innlede ny flytteperiode med helg i stedet for stress med hverdag er ideelt (og siden det er barna som må flytte annenhver uke, så må deres beste gå foran dere foreldre, som slipper å bo i koffert) Den aller beste løsningen hadde nok vært at dere hadde valgt å være særboere til barna er voksne. Da hadde dere fått mye tid med egne barn, og dere kunne tilbragt mye tid sammen alle sammen uten at barna føler seg påtvunget nye "søsken".Anonymous poster hash: 0a9e1...6a2 2
Gjest Gaea Skrevet 7. september 2015 #5 Skrevet 7. september 2015 Tråden er ryddet for krenkende utsagn. Marr, mod.
Hildamaria Skrevet 7. september 2015 Forfatter #6 Skrevet 7. september 2015 Tja..noen med litt mer erfaring og mindre pekefinger som har noen gode råd å gi? Det som er aktuelt, er at hans fortsetter å ha byttedag på torsdag, og at mine evt bytter byttedag fra fredag til mandag. Altså at vi er hele gjengen sammen fra torsdag til mandag annenhver uke.
Hildamaria Skrevet 8. september 2015 Forfatter #7 Skrevet 8. september 2015 Maser litt jeg nå, men er det ingen som har noe erfaring m dette?
Biloba Skrevet 8. september 2015 #8 Skrevet 8. september 2015 Hva synes mannen din? Familien blir jo mer splittet på den måten mellom halvsøsken, har dere ambisjoner om at de skal være sammensveiset som familie? På den annen side blir det mer rom for de biologiske foreldre-barn-relasjonene. Du vil trekke deg mer unna hans barn, har du tenkt at han også kan benytte anledningen til å distansere seg fra dine? Synes du det er ok? Hvordan vil du balansere det at stebarn opplever deg nær eller fjern avhengig av om dine barn er der eller ikke? 1
AnonymBruker Skrevet 8. september 2015 #9 Skrevet 8. september 2015 Vi har alle barna samtidig. Vi har begge ett barn hver fra tidligere og to sammen. Barnet mitt er til faren sin annenhver helg. Barnet til mannen er hos oss torsdag-mandag annenhver uke. Annenhver helg har vi alle barna, og annenhver helg er det bare de to minste. Anonymous poster hash: b8903...949
AnonymBruker Skrevet 8. september 2015 #10 Skrevet 8. september 2015 Ser nå at dere har 50/50. Hvis vi skulle gått for den løsningen ville vi fortsatt hatt alle barna samtidig annenhver uke, og kun fellesbarna annenhver uke.Anonymous poster hash: b8903...949
oslojente1980 Skrevet 9. september 2015 #11 Skrevet 9. september 2015 Hos oss er alle barna samtidig. Samboeren min har to barn fra før og annenhver uke. Jeg har et barn som et hos oss hele tiden, utenom annenhver helg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå