Gå til innhold

Hva synes du om navnet Shelby?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er uvanlig, men jeg elsker det! Barnefaren er skeptisk da han vil at barnet skal ha et mellomnavn og det er vanskelig å finne noe som passer med Shelby. :fnise:

Anonymous poster hash: 6d1d9...cd8

Videoannonse
Annonse
Gjest Keikolina
Skrevet (endret)

Er et bilnavn. Mustang Shelby.

Endret av Keikolina
Skrevet

Måtte google om det var jente- eller guttenavn, og fant ut at det var et etternavn og en bil.

Høres ut som noe fra en amerikansk ungdomssåpeopera.

Mellomnavnet bør være noe som signaliserer jente og ikke hel-amerikansk, samtidig som noe helnorsk krasjer veldig, så skjønner mannen din. Shelby Linn? Shelby Karianne? Shelby Dorothea? Snålt blir det.



Anonymous poster hash: 9b069...5a0
  • Liker 2
Skrevet

Jeg assosierer kun det navnet med en bil, som nevnt overfor.  <_<

Skrevet

gone-in-60-seconds-2000-movie-review-ele



Anonymous poster hash: 3d97f...08b
  • Liker 1
Skrevet

Hun i twin peaks heter shelby og hun er jo kul

Skrevet

haha! Katten min heter det :P 

  • Liker 1
Gjest Keikolina
Skrevet

Datteren min skal hete Yaris <3, ha ha, nei.

Gjest daisydaisy
Skrevet

Huh, synes det høres litt tøft ut jeg. 

Skrevet

Fint det, men det kan komme i fare for å klinge dårlig på norsk :/

  • Liker 1
Skrevet

hadde en barbiedukke som het shelby. Når jeg googlet det for å prøve å finne barbiedukken så kom det opp en pornovideo. 

Navnet for min del virker litt søtt og uskyldig. 

Skrevet

Hun i twin peaks heter shelby og hun er jo kul

Det var to stykker der som het Sheryl Lee og Sherilyn Fenn av skuespillere. Det navnet du tenker på var nok Shelly Johnson som ble spilt av Mädchen E. Amick.

Anonymous poster hash: bc35e...f16

  • Liker 2
Skrevet

Det var to stykker der som het Sheryl Lee og Sherilyn Fenn av skuespillere. Det navnet du tenker på var nok Shelly Johnson som ble spilt av Mädchen E. Amick. Anonymous poster hash: bc35e...f16

shelly var det, my bad!
Skrevet

Shelby er et fint navn på en hund, men ikke på et barn.



Anonymous poster hash: 883ca...5a8
  • Liker 1
Skrevet

Det første som slo meg var Sheldon Cooper i BBT..

Anonymous poster hash: 725a4...ad0

  • Liker 3
Skrevet

Jeg assosierer Shelby med the Simpsons og nabobyen der - Shelbyvile.

 

Jeg tenkte automatisk at det var et jentenavn - synes det klinger feminint.

 

Ikke helt min favoritt, men jeg tenker drit-og-dra hva andre syens. Så lenge dere begge liker det, så gå for det. Så du får jobbe litt med mannen til å få han til å like det evt :)

 

Ser mange argumentere at man ikke kan kalle ungen det fordi det er et bilnavn osv. (husker en annen navn-tråd for noen uker tilbake, der mange mente at "nei, TS kunne ikke bruke det fordi det betydde gutt eller noe silsvarende på russisk). Jeg tenker at, sånnt oftest ikke har noe å si. Finnes jo haugevis av navn som betyr noe annet på et annet språk (f.eks Mädchen- skuespiller i Twinpeaks nevnt over her, betyr jo jente på tysk), eller "norske" navn som også er er verb og substantiv på norsk, f.eks (Rose, Kalle, Rune, Tom, Helle, Storm osv osv.

 

At et navn er uvanlig, gjør nok at mange (meg inkludert) tenker nei med en gang. Men uansett hvilket navn man velger, så blir man vandt til uvante navn når man møter nye folk og har sagt det et par ganger.

 

Personlig synes jeg ikke det passer best med et ikke-norskt navn, i motsettning til en over her. Forslag til mellomnavn som passer til Shelby:

 

Shelby Marí (ikke som norsk Mari men trykk på siste stavelse. Fin klang, men vil jo sikkert oftest leses feil av fremmede)

Shelby K/Christin (evt. K/Christine) ( igjen trykk på siste stavelse (Shelby KristIIIn)

Shelby Breanna

Shelby Christell

Shelby Mariell

Shelby Aurora

Shelby Nicole

 

Fant forresten denne linken med masse forslag til mellomnavn til Shelby. Og denne linken :)



Anonymous poster hash: 8e53b...996
Skrevet

sneik med seg et "ikke" for mye " Personlig synes jeg ikke det passer best med et ikke-norskt navn,". SKulle være Personlig synes jeg det passer best med et ikkke-norskt navn



Anonymous poster hash: 8e53b...996
Skrevet

Har noen andre forslag..

 

Linn  model S

 

Janne jaguar

 

Stine Vanquish

 

Ruth Aventador

 

Johanne F12

 

Beate Enzo..

 

Bare noen forslag

 

Så sånn er det

 

Ps; Så sånn er det

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...