Gå til innhold

Hvordan foregår en mellomfinansiering?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har vært i møte med banken vår, da vi skal kjøpe nytt hus. Og ble vel egentlig veldig usikker på om hvordan vi skal gjøre dette.

 

Vi fikk beskjed om at vi må i mellomfinansieringsperioden må betjene 3 lån; lånet på huset vi har i dag (renter og avdrag), lånet på det nye huset (renter og avdrag) og mellomfinansieringslånet (renter), som omfatter det som er forventet i gevinst fra salg av bolig vi i dag har. Dette gjør at vi må ut med over 28.000,- kr i mnd for betaling av lån.

 

Skjønner jo at jeg kanskje har vært litt dum som har trodd at vi skulle få avdragsfritt en periode mens vi får solgt hus nr 1.

Er dette standard prosedyre for alle banker?



Anonymous poster hash: b11a8...273
Videoannonse
Annonse
Skrevet

De4 vil jeg tro ja.

Anonymous poster hash: 49cd4...cc9

Gjest Angry Man
Skrevet (endret)

Mellomfinansieringslån er litt variabelt fra bank til bank. Men du kan fint få et lån som dekker prisen på det nye huset i sin helhet inntil dere innfrir mellomfinansieringslånet med salg av gammel bolig. 1 år pleier vel å være maksen man kan sitte med mellomfinansiering.

Endret av Angry Man
Skrevet

Vi fikk avdragsfri på boligen vi hadde, samt nye huset, men måtte betale renter og avdrag på mellomfinasieringen. Visste seg at vi fikk ikke nok til å dekke det lånet av salget, så vi betale det ned fortsatt, 8 mnd etter vi kjøpte huset. Har fortsatt avdragsfrihet på selveste huset så lenge vi ikke er ferdig med topplånet.



Anonymous poster hash: cdb94...4ff
Skrevet

Har vært i møte med banken vår, da vi skal kjøpe nytt hus. Og ble vel egentlig veldig usikker på om hvordan vi skal gjøre dette. Vi fikk beskjed om at vi må i mellomfinansieringsperioden må betjene 3 lån; lånet på huset vi har i dag (renter og avdrag), lånet på det nye huset (renter og avdrag) og mellomfinansieringslånet (renter), som omfatter det som er forventet i gevinst fra salg av bolig vi i dag har. Dette gjør at vi må ut med over 28.000,- kr i mnd for betaling av lån. Skjønner jo at jeg kanskje har vært litt dum som har trodd at vi skulle få avdragsfritt en periode mens vi får solgt hus nr 1.Er dette standard prosedyre for alle banker? Anonymous poster hash: b11a8...273

Blir mer og mer vanlig, da bankene i stadig større grad slutter å oppfordre til mellomfinansiering.

Dere får gjøre som de fleste av oss: Selge først og kjøpe etterpå.

Anonymous poster hash: 353fb...b45

Skrevet

Spurte du om avdragsfrihet da? Jeg har fått det på hoveddelen av begge lånene og mellomfinansieringen. Betaler kun avdrag og renter på topplånene på hver leilighet. 



Anonymous poster hash: d9f8d...22f
Skrevet

Blir mer og mer vanlig, da bankene i stadig større grad slutter å oppfordre til mellomfinansiering.

Dere får gjøre som de fleste av oss: Selge først og kjøpe etterpå.

Anonymous poster hash: 353fb...b45

Og gjøre som de fleste er uaktuelt, da det kun finnes ett hus vi ønsker å bo i annet enn det vi i dag eier. Og vi kan ikke ta sjansen på å miste dette nye huset og i tillegg ha solgt det vi har i dag.

Men det ser ut til å løse seg hos en annen bank :)

Anonymous poster hash: b11a8...273

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...