Gå til innhold

Hundeeiere


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har tenkt litt på å kjøpe hund nå, men er litt usikker på hvor jeg kan lete. Vil ha små selskapshunder (Malteser, Lhasa apso, Shih tzu type), så jeg lurer på om noen her vet hvor jeg skal se? Har sett på finn, men ikke funnet noe jeg er fornøyd med, og det er ikke mange med de rasene jeg har nevnt ovenfor her. 

Bor i østfold område, men kan godt kjøre 3-4 timer. 

 

Tips?



Anonymous poster hash: 6f011...f1a
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sjekk canis.no og gå inn på de aktuelle rasene. Der finner du linker til oppdrettere.



Anonymous poster hash: 28490...01d
Skrevet

NKK sine sider



Anonymous poster hash: e4e02...609
Skrevet

Kjøp fra en seriøs oppdretter som har stamtavle og alle papirer i orden. Ikke kjøp en "designerhund" eller "rensraset" uten papirer. Dette er hunder fra useriøse oppdrettere eller smuglerhunder som bare skal tjene penger og ikke behandler hundene bra. Du risikerer også å få en veldig syk hund med adferdsproblemer + at du støtter useriøse aktører. Du sparer kanskje mye ved selve kjøpet, men du risikerer at det blir mye dyrere over tid



Anonymous poster hash: 85609...027
Gjest Badebuksa
Skrevet

Voksen hund? Det er et trygt valg VS valp som er et utrygt valg. Da vet du hva du får.

Ta kontakt med raseklubben. Vær obs på sykdom og særlig mental helse. Hilse på begge foreldredyrene og gjerne søsken av hunden.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...