Gå til innhold

Epilator og røde nupper


Fremhevede innlegg

Skrevet

Har fått en god og dyr epilator i gave for en stund siden, men ga opp med å bruke den fordi det gjorde vondt.

Nå er jeg fast bestemt på å herde huden min slik at det ikke vil gjøre vondt lengre, og prøvde derfor epilatoren mens jeg hadde i en hårkur (mao dusjet, satt i hårkur, gå ut av dusjen, starte med å bruke epilator på beina, deretter gå inn i dusjen når jeg er ferdig).

Gjorde selvsagt utrolig(!) vondt og jeg klarte ikke å ta hele beina eller under armene, men nå er beina dekket av massevis av røde prikker. Ser ikke tiltrekkende ut i det hele tatt. :(

 

Noen som har et par epilatortips på lur?



Anonymous poster hash: 9282c...b11
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fulgte det med flere deler du kan sette på den? Jeg må si meg enig i at det fort blir nupper ved epilering. Men ved å dusje først og skrubbe huden åpner man porene og det gir mindre irritabel hud om man da epilerer etter det. Og jeg har en sånn del som masserer huden og skal hjelpe samtidig ved epilering som man setter på:)

Skrevet

Jeg epilerer leggene mine hver 3-4 uke. Ja, det gjør sinnsykt vondt, men jeg bare piner jeg gjennom det og skriker og hyler litt når jeg føler for det, haha. Jeg får røde nupper samme dag, smører godt med fuktighetskrem og nuppene er borte dagen etter. Skal sies at jeg har veldig tynne og lyse hår på leggene, så vet ikke om det fungerer annerledes om man har tykke og mer robuste hår.

Skrevet

I de fleste bruksanvisninger står det spesifisert at det ikke anbefales å bruke epilatoren samme dag man skal noe, nettopp fordi man ofte får røde prikker. 

 

Bruk fuktighetskrem med aloe vera etter epileringen. Det roer ned huden. Husk å peele huden minst en gang i uken, gjerne dagen etter du har epilert. 

 

Forøvrig vil epilering gjøre mindre vondt jo oftere du gjør det. Hårsekkene blir skadet, og hårene sitter løsere. 

 

Epilering gjorde dritvondt bare de 3-4 første gangene på meg, så avtok smertene gradvis. Nå gjør det ikke vondt på leggene i det hele tatt lengre. Jeg epilerer en gang i uken. 



Anonymous poster hash: f68b8...951
Gjest Runforit
Skrevet

Epilatoren er gull verdt :) Ja, er vondt de første gangene, men så blir hårene så tynne og fine at de nesten blir usynlige. Da kjenner du ikke noe lenger.

Under armene var verst å å herde, men det er sinnsykt digg når du er immun mot smerten og aldri har stubber under armene :)

Skrevet

Takker for svar :)

Er ganske ny med epilator, men jeg føler at det tar lengre tid enn vanlig shaving? Må liksom gå over 2-3 ganger for å få med alt håret, men det kan jo hende at jeg bare ikke holder den rettvinklet.. (gjor ikke like vondt dersom jeg holder den på ca. 75-80 grader)



Anonymous poster hash: 9282c...b11
Skrevet

Røde nupper kommer av at huden lukker seg over hårstrået. Når nytt hårstrå er på vei ut må det bore seg gjennom huden og derav blir det en liten "infeksjon" som ser ut som en nupp.

Dette har med kroppens naturlige reaksjon å gjøre og er derfor ikke mulig å eleminere.

Anonymous poster hash: 2bad4...c94

  • Liker 1
Skrevet

Bruker univeralrens fra kondomeriet.Den forhindrer inngrodde hår.Men bruk en skånsom skrubb en gang i uken så blir det ikke masse nupper /inngrodde hår

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...