Pusungen Skrevet 21. august 2015 #1 Skrevet 21. august 2015 (endret) Jeg er ikke interessert i å få hele leksa om sykdommer. Den kan vi. Jeg er interessert i å få navn på gode oppdrettere, på PM. Har vært i kontakt med Gostua, Cavalierjintin, Highroad og flere. Jeg er på oppdrag for mine foreldre (som syns Internett er skummelt.) De har hatt en helt til i fjor. Den ble nesten 14 år. Hadde riktignok hjertefeil de siste årene, men klarte seg uten medisin. De er fast bestemt på samme rase igjen , men denne oppdretter har gitt seg. Eventuelt om noen kan tipse om en rase med samme kvaliteter som denne. Ikke døm meg fordi jeg stiller dette spørsmålet. Jeg er helt klar over alt dere vil si. Så dropp det. Ingenting er bestemt. Ingenting er kjøpt. Det er et spørsmål. Kan man ikke svare så bare la det være. OK? Takk. Endret 21. august 2015 av Pusungen
AnonymBruker Skrevet 21. august 2015 #2 Skrevet 21. august 2015 Du støtter dyreplageri ved å kjøpe denne rasen....Anonymous poster hash: b1550...b37 7
Pusungen Skrevet 21. august 2015 Forfatter #3 Skrevet 21. august 2015 Som sagt, JEG skal ikke kjøpe noen hund. Jeg undersøker mulighet for å kjøpe. Det er jo heller ikke hugget i stein at det blir kjøp. Det må vel finnes noen der ute som tar hensyn til helse fremfor eksteriør. De skal ikke ha noen utstillingsdukke, men turkompis.
AnonymBruker Skrevet 22. august 2015 #4 Skrevet 22. august 2015 Som sagt, JEG skal ikke kjøpe noen hund. Jeg undersøker mulighet for å kjøpe. Det er jo heller ikke hugget i stein at det blir kjøp. Det må vel finnes noen der ute som tar hensyn til helse fremfor eksteriør. De skal ikke ha noen utstillingsdukke, men turkompis. Problemet er jo at det er vanskelig å finne linjer som ikke har sykdommer, selv om oppdretteren skulle fokusere på funksjon, ikke utseende. Mange av problemene til raden ligger jo ikke i utseende, men i genene. Så jeg tror det blir vanskelig å sikre seg en frisk hund, dessverre. Anonymous poster hash: 2ba2e...7e7 3
Pusungen Skrevet 22. august 2015 Forfatter #5 Skrevet 22. august 2015 Problemet er jo at det er vanskelig å finne linjer som ikke har sykdommer, selv om oppdretteren skulle fokusere på funksjon, ikke utseende. Mange av problemene til raden ligger jo ikke i utseende, men i genene. Så jeg tror det blir vanskelig å sikre seg en frisk hund, dessverre. Anonymous poster hash: 2ba2e...7e7 Takk. Da vet jeg det. Det er jo trist at det er blitt sånn. Vil det på sikt være mulig å redde rasen? Riktignok får ikke mine foreldre glede av det. Men nå ble jeg litt nysgjerrig på dette. Dum som jeg er tenkte jeg jo at det fantes noen som ikke hadde de problemene. Cocker da, er den grei? Og kan den passe for de, tro.
Pusungen Skrevet 22. august 2015 Forfatter #6 Skrevet 22. august 2015 Og denne andre, den King charles spaniel/engelsk toy spaniel, den ser jo helt most ut i ansiktet? Og hvorfor har den hodet oppover på alle bilder? Min mor ønsker seg en fotvarmer og far ønsker seg skogsturkamerat. De var veldig fornøyd med Cavalier. Men jeg tror ikke de har satt seg inn i det med sykdom. Pels er ok for de. Men mor vil ikke ha så stor hund, og de er glad i hengeører. Kan cocker være bedre for de? De er tydeligvis spanieltyper. En av de er veldig aktiv, den andre tar kosen og stellet. Så alt må finnes i samme hund. Ikke så stor. Kan dere hjelpe meg med å finne noe passende? De er håpløse på nett selv. Men tenkte å presentere noen raser de kan vurdere fremfor en syk rase
Querido Skrevet 22. august 2015 #7 Skrevet 22. august 2015 Jeg må dessverre si meg enig i AB over. Det er nærmest umulig å finne en frisk CKC, uansett hvor lenge du leter. Jeg tenker at en Tibetansk Spaniel kanskje kan være et alternativ? Dette er en forholdsvis frisk rase, de kan selvsagt få alle slags sykdommer de også om du er uheldig, men leter du etter en oppdretter som sjekker både øyne og ledd så tror jeg nok du kan få deg en fin og frisk liten krabat. De er ikke for stor, og de er rimelig robuste til tross for størrelsen. Jeg ville introdusert de for denne rasen fremfor CKC! Og bruk argumentet at uansett hvor lenge du leter på nett, så er sjansen større for at de kjøper seg en valp med sykdommer enn ikke ved kjøp av CKC. Lykke til! 3
Pusungen Skrevet 22. august 2015 Forfatter #8 Skrevet 22. august 2015 Jeg må dessverre si meg enig i AB over. Det er nærmest umulig å finne en frisk CKC, uansett hvor lenge du leter. Jeg tenker at en Tibetansk Spaniel kanskje kan være et alternativ? Dette er en forholdsvis frisk rase, de kan selvsagt få alle slags sykdommer de også om du er uheldig, men leter du etter en oppdretter som sjekker både øyne og ledd så tror jeg nok du kan få deg en fin og frisk liten krabat. De er ikke for stor, og de er rimelig robuste til tross for størrelsen. Jeg ville introdusert de for denne rasen fremfor CKC! Og bruk argumentet at uansett hvor lenge du leter på nett, så er sjansen større for at de kjøper seg en valp med sykdommer enn ikke ved kjøp av CKC. Lykke til! Tusen takk. Jeg visste ikke at det sto så dårlig til. Føler meg dum nå. Tibetansk spaniel er notert.
AnonymBruker Skrevet 22. august 2015 #9 Skrevet 22. august 2015 Tusen takk. Jeg visste ikke at det sto så dårlig til. Føler meg dum nå. Tibetansk spaniel er notert. Ingen grunn til å føle seg dum, du sjekker jo, det er det viktigste. Og det er jo vanskelig å følge utviklingen når man bare kjenner en sånn noenlunde frisk familiehund og ikke deltar aktivt i et miljø med mange hunder av rasen. Anonymous poster hash: 2ba2e...7e7 7
vanskapning Skrevet 22. august 2015 #10 Skrevet 22. august 2015 Ville fått dem til å se på cocker spaniel Slik jeg kjenner rasene er cockeren ganske lik i oppførsel. Det er en del pelsstell på dem, men dersom de ikke skal stille den ut kan man klippe/barbere cockeren, og tror det skal holde med et par-tre ganger i året da. Nydelig rase, og de jeg kjenner elsker tur men liker også å slappe av inne med eierne.
AnonymBruker Skrevet 22. august 2015 #11 Skrevet 22. august 2015 Ja cocker spaniel er ok Anonymous poster hash: bd2fd...013
Gjest O.G. Skrevet 25. august 2015 #13 Skrevet 25. august 2015 Eventuelt om noen kan tipse om en rase med samme kvaliteter som denne. Ikke døm meg fordi jeg stiller dette spørsmålet. Jeg er helt klar over alt dere vil si. Så dropp det. Ingenting er bestemt. Ingenting er kjøpt. Det er et spørsmål. Kan man ikke svare så bare la det være. OK? Takk. Hva med Clumber Spaniel?
Pusungen Skrevet 30. august 2015 Forfatter #14 Skrevet 30. august 2015 Hva med Clumber Spaniel? Såvidt jeg kan se er den litt for stor. Aldri hørt om den før.
Gjest O.G. Skrevet 30. august 2015 #15 Skrevet 30. august 2015 Såvidt jeg kan se er den litt for stor. Aldri hørt om den før. ok, ok.
Pusungen Skrevet 30. august 2015 Forfatter #16 Skrevet 30. august 2015 ok, ok. Men jeg likte den da. Kanskje noe for meg.
Pusungen Skrevet 30. august 2015 Forfatter #17 Skrevet 30. august 2015 Jeg kan informere om at de har valgt cocker spaniel. 2
Gjest O.G. Skrevet 30. august 2015 #18 Skrevet 30. august 2015 Men jeg likte den da. Kanskje noe for meg. Jeg også synes den er fin, ser ut som en mini st. bernhard. Jeg kan informere om at de har valgt cocker spaniel. Ok, så kult.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå