Gå til innhold

Depositum på 6x husleien...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det normalt/lov? å sette depositum på husleie x 6, altså ca 32 000 ? Skal leie leilighet (firma som leier ut i blokk) men depositum-prisen er så høy... :o

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, det er lov å kreve depositum opp til 6 mnds husleie. De fleste nøyer seg vel med 3 mnd.

Gjest Anonymous
Skrevet

ja, 6*månedsleie er det maksimale man kan ta. Men de fleste lar være å ta så høyt for å ikke skremme unna gode leietakere. Det vanlige er 1-3 måneder.

Skrevet

Det vanlige er 3 ganger husleien, men jeg skjønner egentlig godt at de vil ha 6 når det blir ca 30.000. Tanken er jo at et depositum skal dekke evnt. skader, og ofte blir skader større enn 15.000.

Håper du får til finansieringen... :roll:

Skrevet

det synes jeg var mye jeg, vi leier ut et hus og tar tre måneders depositum

Skrevet

:o Det var mye, synes jeg......Mer vanlig med 3 mnd.

Skrevet

Tror det hadde skremt bort meg med 6 mnd! Da skulle det i tilfelle være en VELDIG ny og fin leilighet, og pengene på depositumkonto slik at det garrantert ikke ble noe snusk (har tidligere bare betalt en mnd depositum, men rett til utleier uten egen depositumkonto. Sikkert dumt av meg, men det har gått bra).

Gjest lilletroll
Skrevet

Det er VANLIGST med 3 måneder, ja, men LOV å ta optil 6 mnd....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...