Gå til innhold

øyebetennelse/øyekatarr


Fremhevede innlegg

Skrevet

hei,har mest sannsynlig fått øyekatarr/betrnnelse i øyet har kjøot noe saltvannsgreier som de anbefalte å prøve på apoteket, de på apoteket mente det så ut som øyekatarr. Burde jeg ringe legekontoret å høre om salve til øyet eller trur dere jeg må ha time?

Anonymous poster hash: e459e...0e4

Videoannonse
Annonse
Gjest Gjest_Erica
Skrevet

Det er forskjell på å ha øyekatar og virus på øyet. Om det kommer mye puss fra øyet er det betennelse og trenger antibiotikasalve. Om det kun er rødt og ikke gir puss, er det mest sannsynlig et virus som må gå over av seg selv.

  • Liker 1
Skrevet

Det er veldig hovent i øyekanten da og det er skikkelig vondt å blunke

Anonymous poster hash: e459e...0e4

Skrevet

Istedenfor antibiotikasalve kan du bruke kamille te. La teen bli avkjølt og drypp den i øyet. Kan også brukes på spebarn.

Skrevet

Hvis det ikke er bedre etter en uke hadde jeg ringt lege. Øyekatarr trengs som regel ikke å behandles

Anonymous poster hash: f4dcd...119

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...