nessi Skrevet 14. september 2004 #1 Skrevet 14. september 2004 I går ringte samboeren min til han vi leier lokale av, for å avtale når vi kan få nøkkelen på torsdag. Vi har blitt lovet at vi skulle få nøkkelen torsdag ettermiddag (har spurt flere ganger), og har planlagt alt etter det. MEN, lokalet er leid ut på torsdag det . Vi kan få nøkkelen en gang etter kl. 2200 :evil: Da våknet bridezilla'n i meg. Du kødder ikke med en kommende brud 5 dager før bryllupet. Jeg kastet meg på telefonen til utleier, og fortalte han akkurat hva jeg mener om han og systemet hans. Jeg brukte ingen f*¤% ord høyt, men inni meg sa jeg mange. Jeg beskylte han rett ut for å ødelegge bryllupet mitt, siden vi nå må bruke natta for å klargjøre lokalet, og dermet kommer til å være utslitte på lørdag. Han sa unnskyld så godt han kunne, men det var ikke jeg villig til å høre på. Før det var gått 10 min etter at jeg hadde lagt på ringte utleier tilbake til samboern min og fortalte at han har fått med folk som kommer og hjelper oss og bærer og sjauer på tordag kveld. Et lite plaster på såret, men jeg er fortsatt flyforbanna :evil: . Jeg liker å pynte og ordne til selskap, og hadde gledet meg til å ha god tid til å finne ut hvordan jeg vil ha det. Nå blir det bare tid til å sette det opp slik vi har "grovplanlagt", så får vi satse på at det blir bra. Kosestunden med et glass rødvin og prat om forhåpninger fredagkveld kan jeg antageligvis glemme. HUSK!! Dobbelt sjekk med utleier flere ganger at dere får lokalet når dere er lovt.
Sita Skrevet 14. september 2004 #2 Skrevet 14. september 2004 Huff da, slik er ikke gøy i det hele tatt.......Nå får dere iallefall hjelp til å bære osv, så du skal se at det er "glemt" når du har fått pyntet lokalet slik du vil ha det.Ønsker dere lykke til med bryllupet, nessi
nessi Skrevet 14. september 2004 Forfatter #3 Skrevet 14. september 2004 Takk, jeg vet jo at det ordner seg, men jeg takler dårlig motgang når jeg er stresset fra før. Stakkars samboern min, han så litt rart på meg i går. Tror det er første gang han ser meg skikkelig forbanna
Sita Skrevet 14. september 2004 #4 Skrevet 14. september 2004 Skjønner jo at du ble forbanna, og når man er stresset (noe alle bruder er når det nærmer seg selve dagen, vil jeg tro) så tåler man mindre også og som du skrev i innlegget ditt, SÅ KØDDER MAN IKKE MED EN KOMMENDE BRUD nei
Flo* Skrevet 14. september 2004 #5 Skrevet 14. september 2004 Noe lignende skjedde med oss. Vi skulle få nøklene til lokalet fredag formiddag. Når vi ringte på morgenen for å avtale hvor vi skulle hente nøkkelen fikk vi vite at lokalet var leid ut til minnestund. :o Gjett at det ble stress. Måtte lage forretten hjemme på kjøkkenet, men det var vel ikke det værste. Jeg skulle jo liksom kose meg med borddekking og pynting av lokalet. Vi fikk omsider nøkkelen kl. 17.00 om ettermiddagen. Var ikke ferdig før kl. 07.00 på bryllupsdagen! Så det ble kun 2 timers søvn før jeg igjen måtte opp for å dra til frisøren. Unødvendig stress ja, men, men. Vi ble jo godt gift og bryllupet var helt fantastisk!
Arwen Skrevet 14. september 2004 #6 Skrevet 14. september 2004 Vi har lokalene fra klokken 1600 fredag, har vi dårlig tid da eller? Trodde ikke det jeg :klø:
Chiquita Skrevet 14. september 2004 #7 Skrevet 14. september 2004 Noe lignende skjedde oss også. Vi var blitt lovt nøklene på torsdagsettermiddag, og fikk de ikke før kl 22. (Pga at det var utleid til noen andre som ikke leverte tilbake nøklene i riktig tid) Men alikevell så fikk vi god tid til å pynte og styre på fredagen (for oss så var en dag nok) Værre var det at lokalet var leid ut igjen på søndagen - fra kl 12 :o :o :o :o
Flo* Skrevet 14. september 2004 #8 Skrevet 14. september 2004 Kommer jo helt an på hvor mye dere skal ordne selv. Om det bare er å få på plass ting og pynte og dekke på osv. har dere vel nok tid. Det som tok tid for oss var å lage forrett, dessert og nattmat. Lagde alt det selv, så kokken hadde bare ansvar for hovedretten.
Arwen Skrevet 14. september 2004 #9 Skrevet 14. september 2004 Kommer jo helt an på hvor mye dere skal ordne selv. Om det bare er å få på plass ting og pynte og dekke på osv. har dere vel nok tid. Det som tok tid for oss var å lage forrett' date=' dessert og nattmat. Lagde alt det selv, så kokken hadde bare ansvar for hovedretten.[/quote'] *pster lettet ut* Skal bare pynte vi. Har betlat tusen kroner ekstra for å holde av fredagen også sånn at ingen skal leie de da - det hadde vært krise det. Kan ikke få nøklene tidligere - det er nemlig et eldresenter.
nessi Skrevet 14. september 2004 Forfatter #10 Skrevet 14. september 2004 Vi skal også lage maten og blomsteroppsatsene selv, og hadde satt av tid på fredag til å ordne dette. Derfor hadde vi leid lokalet fra torsdag. Skulle så gjerne ha sluppet stress...men men...
Arwen Skrevet 14. september 2004 #11 Skrevet 14. september 2004 Vi skal også lage maten og blomsteroppsatsene selv, og hadde satt av tid på fredag til å ordne dette. Derfor hadde vi leid lokalet fra torsdag. Skulle så gjerne ha sluppet stress...men men... huff da kan godt komme å hjelpe deg jeg
nessi Skrevet 14. september 2004 Forfatter #12 Skrevet 14. september 2004 Takk, vi skal nok få det til. Jeg bare takler så dårlig når ting ikke går etter mine planer. Heldigvis har vi snille foreldre og gode venner. Det ordner seg for snille jenter sier de så da får jeg tro på det.
AugustBrud'04 Skrevet 14. september 2004 #13 Skrevet 14. september 2004 Lykke til Håper det ikke blir alt for mye stress for dere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå