Gå til innhold

salme som solistinnslag-forslag?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi skal ha "Ett liv för meg" som det ene solistinnslaget og jeg sliter nå litt med å finne en til sang. Er det noen som skal bruke en salme eller har forslag til en fin "uvanlig" salme som kan egne seg?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

"lær meg å kjenne dine veier" er nydelig, den skal vi ha som solistinnslag. Ikke hele sangen passer, men to av versene. Du finner akkurat disse på slottet sine sider der det står om kronprinsessens bryllup.

Gjest Anonymous
Skrevet

Vi hadde Blott en dag som soloinnslag.

Organisten spilte den

Mektig og vakker

Skrevet

ORganisten skal spille Griegs: Brullupsdag paa Troldhaugen.

Vi gifter oss i London i svenske kirken her, og da blir det flott aa ha et norsk innslag.

2 mnd igjen...=)

Skrevet

Jeg har en kjempegod idè til salme som kan brukes som solosang. Den står ikke i noen av salmebøkene (er for ny).

Den heter "sett meg som segl" (på hjertet ditt) mel. av Sveim Møller (han skrev inngangs"marsjen" til Märtha og Ari) og teksten er hentet fra Høysangene og skrevet om av E. Skeie. Teksten er helt nydelig (men jeg får vel ikke lov å sitere den her)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...