Gå til innhold

Parkett i trappa


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi driver og pusser opp to trapper, og jeg vil gjerne ha samme parkett/laminat i trappa (altså på trappetrinnene) som i trapperommene. Ifølge min mann er dette umulig, da begge typene gulv skal "flyte", altså ha en åpen sprekk mot veggen. På et vanlig gulv dekker vi dette med gulvlister, men dette er selvsagt uaktuelt i trapper.

 

Jeg mener da jeg har sett trapper med parkett eller laminat flere ganger før! :klo: Hvordan har de gjort det? Limt gulvet til hvert trinn? Da jeg forslo dette for min mann lo han av meg... :filer:

 

Er det noen andre som har sett dette? Og som vet hvordan det gjøres?

 

 

*vil ha fine trapper* :sol:

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Går da fint an dette. Med mindre det er "klikk-gulv"

Da får man kjøpe laminat og lime på hvert trinn i ca samme farge



Anonymous poster hash: 021c0...766
Skrevet

Og hva er så forskjellen på klikk-gulv og andre? Jeg tror vi havner på laminat, har det noe å si?

Skrevet

Funker fint å lime klikk-gulv til trappetrinnene :)

AnonymBruker
Skrevet

Funker fint som nevnt, fks. selger kahrs trappeneser til alle sine gulv. Dette er klikkparkett. De hadde neppe solgt det om klikkgulv ikke kunne brukes i trapper :)

Anonymous poster hash: a832a...3ed

AnonymBruker
Skrevet

Jeg synes det kommer veldig an på hva slags trapp det er. Trappen blir fort mye større og klumpete med dette utenpå. Med mindre det er en ganske massiv trapp i utgangspunktet.

Anonymous poster hash: a93c9...771

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...