Gjest Lille Solstråle Skrevet 7. september 2004 #1 Skrevet 7. september 2004 Det er sikkert ikke bare i vår barnehage den vanvittig innpåslitne vepsen angriper i disse dagene. Hver gang vi sitter og spiser yoghurt eller frukt finner vepsen veien inn gjennom vinduet eller hagedøren. Problemet er at hittil har én av oss gått til angrep på vepsen med et håndkle, og slått etter den og ropt "gå vekk" eller noe sånt, på impuls. Vi må jo passe på at vepsen ikke angriper barna... Nå er bare problemet at barna har begynt å slå hverandre, :-? akkurat på samme måte som vi vifter etter vepsen. De roper også "gå vekk" til oss og hverandre, og vi prøver å fortelle at det er uhøflig og at man ikke skal prate sånn til hverandre. Men de har jo fått det fra oss. Hvordan takler dere vepsen i andre barnehager? Sier pent at den værsågod kan få lov til å slå seg ned ved bordet? :-)
Gjest MrsL Skrevet 7. september 2004 #2 Skrevet 7. september 2004 Vi spiser inne og lukker alle dører og vinduer mens vi spiser. Skulle det komme inn en veps tar en av mine assistenter og klasker den i hjel, rett og slett. Jeg gjør det ikke for jeg er livredd veps, og vil ikke vise det så mye fremfor barna.
Væren Skrevet 7. september 2004 #3 Skrevet 7. september 2004 Vi spiser inne om dagen, det er mindre plagsomt! Og vi passer på å vaske barna rundt munnen før vi går ut etterpå; får bort rester av syltetøy og annet pålegg som vepser liker! Senest i går var det ei lita jente som ble stukket på fingeren. Jeg klapser etter dem, jeg! De er utrolig innpåslitne og hissige nå om dagen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå