Gjest Anonymous Skrevet 4. september 2004 #1 Skrevet 4. september 2004 Huff, jeg blir litt frustrert jeg altså! For noen uker siden så var jeg og ei venninne på konsert. Der traff jeg en av hennes kompiser, som jeg danset med og pratet med litt utover kvelden, ikke noe mer. Tidlig på kvelden utvekslet vi mobilnr for å sende vitser ol på. Greit nok. I ettertid har det kommet mange slike vitser og artige meldinger, og jeg har også fulgt opp med disse. Helt uskyldig og greit syns jeg. MEN.... for et par uker siden kom første tlf fra han. Da ville han plutselig ha meg med ut, jeg var opptatt og sa det som sant var at jeg skulle bort den helgen. Så ringte han like over helgen og lurte på kino. Takket pent nei. Videre kom ny opprigning to dager senere, da satt jeg i møte og kunne ikke snakke noe særlig. Så jeg sendte han en sms hvor jeg skrev klart og tydelig at jeg var betatt av en annen fyr og at jeg var usikker på han sine intensjoner om så mye kontakt, forespørsel om kino ol. og håpet at han forsto. Etter et par timer fikk jeg svar om at han "bare ville bli kjent med meg. Ringer deg en dag!" greit nok tenkte jeg og lot alt bare passere, men jammen gikk det ikke mer en to dager før han ringte igjen. Jeg var opptatt og orket ikke ta tlf, etter en halvtime fikk jeg sms og ble invitert på middag!! Jeg skrev da virkelig ganske klart og tydelig at jeg var interessert i en annen kar? Kan jeg virkelig misforstå denne intense oppmerksomheten? Jeg er overhodet ikke interessert, og vil derfor heller ikke gi fyren noe galt inntrykk. Føler at jeg har vært klar og tydelig mot han. Hvorfor fortsetter han slik da? Kan det være mulig at han bare vil bli kjent for vennskaps skyld? Jeg tar det for gitt at dersom jeg hadde sagt at jeg hadde kjæreste. så hadde det blitt stille.... Er det jeg som overreagerer? Hva skal jeg si og gjøre da? Hverdagen min er full nok fra før om jeg ikke skal gå med konstant dårlig samvittighet for å avvise en jeg ikke kjenner men som ringer konstant for å få kontakt? *LITT FRUSTRERT* og takker for gode råd... Hater å være så uhøflig og avvisende også, men føler bare at jeg MÅ! :veldigsur:
Gjest Xavia Skrevet 5. september 2004 #2 Skrevet 5. september 2004 Tidlig på kvelden utvekslet vi mobilnr for å sende vitser ol på. Seriøst?? Utveksler folk telefonnummer for å få tilsendt VITSER??? Hadde jeg fått nummeret til en gutt jeg hadde dansa mye med ute, så hadde det IKKE vært for å sende teite vitser. Skjønner godt at han har prøvd på mer kontakt jeg. Men hvis du har sagt ifra i en alvorlig tone (så han ikke forveksler det med en vits ), så burde han jo slutte å ringe. Men er det greit at han fortsetter med å sende vitser?
Gjest Anonymous Skrevet 5. september 2004 #3 Skrevet 5. september 2004 Det var FØR vi dansa... og dansinga var IKKE INTIM! Og ja, jeg har vært HELT klar og tydelig!! :-x
Gjest Xavia Skrevet 5. september 2004 #4 Skrevet 5. september 2004 Det var FØR vi dansa... og dansinga var IKKE INTIM! Og ja, jeg har vært HELT klar og tydelig!! :-x ...helt klar og tydelig på at på det telefonnummeret så fikk han bare sende vitser??
Gjest Anonymous Skrevet 5. september 2004 #5 Skrevet 5. september 2004 Det der med tlf.nr er da helt uvesentlig vel? Selv om man gir en fyr tlf.nr sitt fordi han skal sende EN vitsesak der og da så er det vel ikke dermed sagt at jeg vil ha han som kjæreste. Sorry Xavia - men jeg syns du henger deg opp i en ting, og ikke hele hendelsesforløpet etter festen.
Polly Ester Skrevet 5. september 2004 #6 Skrevet 5. september 2004 Det var jo tlf.nr som satte det hele i gang. Og da du svarte på meldingene hans tok han det som et tegn på at du ønsket videre kontakt... Har hørt om folk av begge kjønn som ikke helt tar engang klare meldinger, og må ha de flere ganger. Var sammen med en type som helt klart hadde meg bare som ukevenn og i helgene ville han bare være med kompisene sine. Jeg prøvde å snakke med han om det maaaaange ganger, men han tura fram som han ville. Jeg ville slå opp med han ansikt til ansikt, men han skjønte kanskje at jeg var sint, så han dukket ikke opp på to avtalte møter. Da ringte jeg han og sa at det var slutt. Han la på. Jeg sendte tilslutt en sms og sa det samme, og da fikk jeg melding tilbake at jeg tenkte for mye, og at alt ville bli så mye bedre om jeg bare sluttet å fundere så mye på ting og tang!!! Det jeg mener er at han kanskje ikke skjønner like godt som deg hva det betyr at du er betatt av en annen. Han tar ikke det som en klar melding. Du er jo ikke sammen med noen, og da kan det jo hende at du kan slutte å være betatt av den andre mannen og bli betatt av han istedetfor... Tror han må få det inn med t-skjeer. Helst ringe og si at du ikke ønsker at han skal ta mer kontakt med deg, at han kan slette nr ditt på mobilen sin... Lykke til.
diddi Skrevet 6. september 2004 #7 Skrevet 6. september 2004 Er det en fyr du kunne tenke deg å ha som venn? Hvis ikke så kan du jo be ham om å slette nummeret ditt, eller si at du ikke ønsker mere kontakt. Men er han en hyggelig person som du godt kunne bli venner med, så kan du jo troppe opp på en middag? Du har jo gjort det klart at du ikke er interessert i ham på noen annen måte, og så kan du jo si at det var hyggelig å treffe nye venner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå