AnonymBruker Skrevet 7. juni 2015 #1 Skrevet 7. juni 2015 Hvor gammel var barnet ditt når det sluttet med bleie på natta? Hvordan gikk det? Var det noe spesielt dere gjorde?Anonymous poster hash: 5f379...af5
Lillemini Skrevet 7. juni 2015 #2 Skrevet 7. juni 2015 Henger meg på denne. Ble akkurat vekt opp av 2-åringen som fremdeles bruker bleie på natten (sluttet på 2-årsdagen på dagtid) fordi hun måtte bæsje. Supert at hun sier ifra, men det er ikke alltid tilfellet. Hun kommer uten unnatak inn i vår seng i 1-tiden på natten, og annenhver natt sover hun natten igjennom og våkner med våt bleie, de andre nettene sover hun til 7 og våkner av at hun må tisse. Gruer meg derfor veldig til å våkne annenhver natt med tiss i hele sengen, med påfølgende skift. Så jeg lurer også veldig på hvordan folk gikk frem for å slutte.
Gjest Magdalene Skrevet 8. juni 2015 #3 Skrevet 8. juni 2015 Eldste sluttet når hun var tørr stort sett hver eneste natt. Hun sluttet da hun ble fire på natten (to år på dagen).
LilleBallerina Skrevet 8. juni 2015 #4 Skrevet 8. juni 2015 Eldste sluttet da bleia hadde vært tørr i en måned. Da var han 3 1/2. Sluttet med bleie om dagen et halvt år før.
Sushi Skrevet 8. juni 2015 #5 Skrevet 8. juni 2015 3 år. Ett år etter hun hadde slutta på dagtid. Vi prøvde flere ganger før det, men hun tissa rett og slett i søvne. Hun slutta endelig ved at vi lot henne sove naken, da kjente hun visst at hun tissa på seg.
Timseh Skrevet 8. juni 2015 #6 Skrevet 8. juni 2015 2,5 år. Tok han på do før vi la oss, så våknet han av seg selv etter det. 1
Ulrikke Skrevet 8. juni 2015 #7 Skrevet 8. juni 2015 Sluttet med bleie da hun var 2,5 i juni. Bleia om morgenen var stort sett alltid tørr rett etter det, men pga sommerferie på hytta med dårlige vaskemuligheter osv, hadde hun bleia på til ferien var over. Helt bortkastet egentlig, hun tisset aldri i bleia og aldri i senga etter at bleia var borte. Vi gjorde ingenting, vi hadde bare flaks Ville ikke tatt vekk bleia før den er tørr så å si hele tiden! Er ikke noe mål i seng selv å sove uten bleie, man blir både trøtt og frustrert av å måtte skifte på senga annenhver dag!
bush babe Skrevet 8. juni 2015 #8 Skrevet 8. juni 2015 Førstemann sluttet både natt og dag når han var to, mens andremann ikke har sluttet på natten enda, og han er tre. Han sluttet også når han var to på dagtid, og har full kontroll, men han sover så tungt, at han merker ikke at han tisser på seg. Og da er en til to ganger i uken for mye for meg, så foreløpig har han fortsatt bleie. Vet ikke hvordan vi skal få sluttet med den, men håper det bare skjer naturlig etter hvert. Førstemann sover mye "lettere", så de gangene han hadde uhell, våknet han mens det skjedde, og det ble ikke så mye søl, i tillegg til at det kun skjedde en gang i måneden den første tiden. Så fint med tips her og
Teriyaki Skrevet 8. juni 2015 #9 Skrevet 8. juni 2015 Vår er 3,5 år og har enda masse tiss i bleien hver morgen. Han merker ikke at han tisser når han sover. Så vet ikke helt hva vi kan gjøre annet enn å ta tiden til hjelp. Orker ikke skifte på hele sengen hver natt for å "tvinge" det fram. Men prøver sikkert mer aktivt når han blir fire år.
AnonymBruker Skrevet 8. juni 2015 #10 Skrevet 8. juni 2015 Min er straks fem, og har ikke sluttet. Har vært tørr på dagtid i to år. Vi har prøvd mange perioder uten bleie på natta, og senga blir våt hver natt. Har prøvd å sette han på do i 23 tiden for å tisse også, men det fungerte svært dårlig, med hyl og skrik og ingen tissing. Nå har han begynt å ha tørre bleier, innimellom. Stadig oftere. Så håper virkelig at han kan slutte snart. Anonymous poster hash: bef22...4bc
Harlekin Skrevet 8. juni 2015 #11 Skrevet 8. juni 2015 Min jente sluttet en måned etter at hun ble 4 år. Hun bestemte det selv, sa "nå skal jeg ikke sove med bleie mer", og det var det. Vi har praktisk talt ikke hatt uhell.
AnonymBruker Skrevet 9. juni 2015 #12 Skrevet 9. juni 2015 Sluttet samtidig på natt og dag. Par mnd før 3 år.Anonymous poster hash: 14eb5...3c3
Teriyaki Skrevet 9. juni 2015 #13 Skrevet 9. juni 2015 I kveld nektet vår å kle på seg nattbleie. Så nå ligger han uten. Spent på hvordan det vil gå da det alltid er en del tiss i bleien. Tror jeg skal vekke han for å ta han på do når jeg selv legger meg..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå