Frk Doodad Skrevet 1. september 2004 #1 Skrevet 1. september 2004 Har lagt merke til at det nå finnes Kesam vanilje, men har ennå ikke prøvd denne. Hva har dere brukt denne til?
maiia Skrevet 1. september 2004 #3 Skrevet 1. september 2004 Den er kjempegod til jordbær. Hadde dilla på det i sommer. Ellers har jeg kun brukt den i vaffelrøre.
Gjest Ethereal Skrevet 1. september 2004 #4 Skrevet 1. september 2004 Jeg spiser den til og med som den er.... Til jordbær og kiwi er det helt rått med en stor klatt vaniljekesam på toppen.
Gjest 1111 Skrevet 1. september 2004 #6 Skrevet 1. september 2004 Som glasur på gulrotkake, lagde det i går og det ble veldig godt. har også brukt den som en ingrediens i fyllet i søt pai.
Frk Doodad Skrevet 2. september 2004 Forfatter #7 Skrevet 2. september 2004 Som glasur på gulrotkake' date= lagde det i går og det ble veldig godt. har også brukt den som en ingrediens i fyllet i søt pai. Når du lager glasur bruker du bare Kesam Vanilje eller blander du med melis...??
Gjest Ethereal Skrevet 2. september 2004 #8 Skrevet 2. september 2004 Den er ikke knallsøt (akkurat det jeg liker så godt med den), så litt melis burde du kanskje tilsette?
Frk Doodad Skrevet 2. september 2004 Forfatter #9 Skrevet 2. september 2004 Hmm, skal uansett bake i dag så jeg får kanskje prøve en gullerotkake med Vanilje Kesam fyll i dag
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå