Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Reiser til Tyrkia - Side i morgen. Noen som har vært i Tyrkia på denne tiden? l Hvordan er temperaturen på land eller vann? Tips til hva vi bør eller ikke bør gjøre?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Var i Tyrkia på denne tiden i fjor. Var varmt, men ikke sånn kjempevarmt. Et par og tjue grader i sjøen, og generelt litt lite turister der vi var i fjor da, på denne tida av året.

Hva dere bør gjøre? Kose dere skikkelig med deilig mat og masse bading, dersom dere liker det. Side er en gammel by med en del historiske flotte ting å se på.

Noe burde unngå i Side er å dra på eskursjon til den fossen de prater så mye om der (husker ikke hva den heter, lenge siden). Vi dro dit og betalte en del, men generelt så er det ikke så mye å se på i grunn.

Passe på trafikken. Var en turrist som ble alvorlig skadet etter å bli kjørt ned når vi var der. Tyrkere kjører generelt som noen griser, så man skal passe på.

Side har også hatt litt problemer med folk som lurer turister på kveldstid, så hver litt obs om man er ute på kvelden der nede, om man ser mennesker man burde holde seg unna.

Men generelt sett veldig fint der nede, kos dere :)

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...