Gjest Gjesta Skrevet 29. august 2004 #1 Skrevet 29. august 2004 Jeg var i bryllup igår, og der fikk jeg smake en utrolig god kake, som jeg senere fikk vite heter firkløverkake. Er den kaken vanskelig å lage?? Jeg tror dette er yndlingskaka mi nå,..*drømme*
Gjest gjesta Skrevet 29. august 2004 #2 Skrevet 29. august 2004 Det finnes flere varianter av firkløverkake; vanlig sjokoladekake med firkløverglasur og firkløverfyll (finnes også som halvfabrikata kakemiks) eller en som jeg lager en del: bunn med raspet sjokolade i, vaniljekrem som fyll og firkløverglasur på toppen.
Gjest 1111 Skrevet 29. august 2004 #3 Skrevet 29. august 2004 Overhodet ikke vanskelig å lage jeg har prøvd to typer, en med fyll inni og utenpå, og en langpannekake med bare glasur. du kan jo prøve deg frem! Firkløverkake 200 g sukker 5 egg 135 g smeltet smør 50 g lys kokesjokolade 135 g hvetemel 2 ts bakepulver Fyll: 1 ½ dl sukker 1 ½ dl smeltet smør 1 ½ dl kremfløte 150 g firkløver Smelt smør og kokesjokolade, og avkjøl. Pisk eggedosis av egg og sukker. Bland i mel og bakepulver. Stekes ved 180 grader i ca. 45 minutter. Fyll: Kok sukker, smør og fløyte i ca. 10 minutt. Smelt firkløveren i. Rør i fyllet under avkjølinga. Ta halvparten av fyllet inni kaka, halvparten oppå. Firkløverkake 6 egg 9 dl sukker 375 g hvetemel 1 ½ ts bakepulver 300 g hasselnøtter 150 g smeltet smør Glasur: 300 g firkløversjokolade 8 ss melk Pisk eggedosis av egg og sukker. Sikt sammen mel og bakepulver og vend det inn i eggedosisen med en slikkepott. Mal nøtter og ha det i deigen sammen med smeltet smør. Rør alt lett sammen. Fordel røren i en langpanne med bakepapir og stek på nederste rille i stekeovnen ved 180 grader i ca. 30 minutter. Hvelv kaken på rist. Glasur: Smelt sjokoladen med melk i en kjele over svak varme. Ikke rør i sjokoladen før den er helt myk. Smør fyllet over kaken, og sett den litt kjølig for å få glasuren til å stivne. Skjær kaken opp i snipper før servering.
Cilla Skrevet 30. august 2004 #4 Skrevet 30. august 2004 Lurer på om vi var i samme bryllup , neida, men jeg hadde med en firkløverkake i et bryllup i går,<og HELE kaka ble spist opp. Jeg tok på meg æren som kakebaker, men sannheten er at jeg fridde til svigermor som bakte den til meg
jossa Skrevet 30. august 2004 #5 Skrevet 30. august 2004 Firkløverkake er nydelig! Jeg baker en i rund form, med firkløverglasur oppå og vaniljekrem inni.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå