Gå til innhold

Til dere som spiser 2000-2500 kcal om dagen.


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hva i alle dager spiser dere? Jeg sliter ekstremt med å få i meg nok mat, og teller kcal til jeg blir grønn, men føler jeg omtrent aldri kommer over 1500 kcal uansett hva jeg prøver.

Spiser helt normal mat, som inkluderer energitett mat som nøtter, avokado, laks osv, men jeg kommer meg svært sjeldent opp til 2000 kcal.

Kan dere legge ut en vanlig matdag?



Anonymous poster hash: 67571...52f
Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Kanskje du skal prøve å spise noe annet enn nøtter og avokado, om du ønsker å legge på deg? :vetikke:



Anonymous poster hash: 385b7...753
  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Om du spiser mye nøtter, laks og avokado burde det være null sak å komme opp i 2000+ kcal. Det er mye kalorier i disse varene, så jeg skjønner ikke helt at det kan være noe problem? Jeg (kvinne) spiser 2500 lett. Jeg spiser også mye av disse varene.

Ellers kan du kjøre på med kaloritette varer som ris, pasta og brødvarer. Om du lager deg laks med nøtteskorpe og avokadosalat, servert med godt brød eller pasta/ris er du lett oppe i 1000 kcal i ett måltid.



Anonymous poster hash: cf2de...174
  • Liker 1
Gjest Gjest_Idja
Skrevet

Spis større porsjoner?

Jeg kan spise:

Frokost: Havregrøt med egg eller cottage cheese, et glass melk: 400 kcal

Lunsj: Salat med bønner, egg, ost, oljebasert dressing + rundstykke: 500-600 kcal

Middag: Hva som helst. Hjemmelaget burger, kjøttdeig og spagetti, laks med poteter eller ris, kylling med ris og saus, rømmegrøt... 800-1000-1200 kcal

Kvelds: Knekkebrød med ost eller avokado, smoothie, jordbær med fløte, druer, nøtter - 200-400 kcal

Jeg skal egentlig ned i vekt og bør ligge på 1500 kcal, men jeg klarer aldri å ligge under 1700, og da har jeg droppet kveldsmat. Å spise 2000 kcal er jo enkelt, med mindre man er veldig småspist. Olivenolje, smør/fløtebaserte sauser og supper, og pasta/ris/potet drar raskt opp kalorimengden.

AnonymBruker
Skrevet

Klarer ikke forstå at 2000 kcal skal være vanskelig å oppnå. Du må være småspist.

Hva spiser du og hvilke mengder i løpet av én dag.



Anonymous poster hash: 2021e...a49

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...