Gjest Anonymous Skrevet 29. august 2004 #1 Skrevet 29. august 2004 ...er en fin ting, men jeg lurer på noe: kjæresten min pleier å klemme på et punkt som ligger ca mellom skulderbladspissen (vingen) og den store muskelen som går på skrå fra skudleren/ryggen og opp på halsen/nakken. Punktet er en "klump" som kjennes som en nerveknute/ganglion eller en kjertel... Det gjør VONDT å bli klemt her, men er svært effektivt. Noen som vet hva det er han klemmer på? Tenk om det er farlig..?
Gjest gjest1 Skrevet 29. august 2004 #2 Skrevet 29. august 2004 Det er antagelig en muskelknute. Og nei, de er ikke farlige..alle har slike, i mer eller mindre grad.
Gjest Anonymous Skrevet 29. august 2004 #3 Skrevet 29. august 2004 Det er nok en muskelknute. Knuter oppstår pga. opphopninger av slaggstoffer, som er et resultat av dårlig sirkulasjon i området. Ved massasje settes sirkulasjonen i gang, og slaggstoffene transporteres litt etter litt bort med blodet. Derfor er det bra med jevnlig massasje både for å forebygge og for å fjerne evt. knuter som er der allerede. Derfor er massasje og trening bra for stiv og knutete muskelatur.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå