Gjest Solstråle Skrevet 3. juli 2002 #1 Skrevet 3. juli 2002 Ei vennine skal/ holder på å sy brudekjolen min, den er ganske enkel men ho har sjølv teikna deler av mønstra, så er mange timers arbeid. Vi har ikkje snakka noko om betaling for jobben, og eg er litt forberedt på at ho ikkje vil ha noko. Men det skal ho! Kva har andre betalt som har fått sydd kjole?
Gjest Solstråle Skrevet 5. juli 2002 #2 Skrevet 5. juli 2002 Er det ingen som har fått sydd kjole eller er det ingen som vil fortelle kor mykje dei måtte betale. Er det nokon som kan kome med nokre forslag da? Treng litt hjelp..
Cilla Skrevet 5. juli 2002 #3 Skrevet 5. juli 2002 jeg betalte 7100 kr for min brudekjole, den hadde chiffonermer, et lag brudesateng og et lag chiffon på skjørt og slep. Overdelen hadde mønster i stoffet med isydde perler Dette var i Ålesund på Håndverk og høytid. du kan kanskje høre med de, og beskrive kjolen, så kan du kanskje få et prisoverslag av de. Da har du noe å gå ut fra. jeg leverte et bilde av omtrent slik jeg ville ha kjolen og da sa hun 6-8000 kr så hun traff ganske bra!!
Gjest Solstråle Skrevet 6. juli 2002 #4 Skrevet 6. juli 2002 Tornerose Var det du eller Håndverk og høytid som holdt stoffet, utfra prisen så tipper eg at det var butikken. Stoff til kjolen min er ca 3500,-, så kanskje 2000,- kan vere ei grei betaling?
Cilla Skrevet 6. juli 2002 #5 Skrevet 6. juli 2002 Ja det var butikken som holdt stoffet, de regnet 300 kr per arbeidstime pluss det stoffet kostet, nå er jo disse utdannet, og da er det kanskje vanlig å betale mer??vet ikke hva venninnen din er da men..... 2000kr hørtes greit ut synes jeg. De har jo mønstre ferdige i butikken, så de slipper å bruke tid på det. Min kjole ble sydd uten mønster men etter mine forslag/ønsker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå