Meadow Skrevet 15. mai 2015 #1 Skrevet 15. mai 2015 Mine flotte spanske margeritter har blitt litt slappe... var ikke meldt så kaldt, så lot de stå ute. Vil de komme seg igjen, eller er det bare å gi de opp?
AnonymBruker Skrevet 15. mai 2015 #2 Skrevet 15. mai 2015 Akkurat det samme skjedde med mine spanske margeritter for et par uker siden. Jeg plantet ut litt ekstra tidlig i år pga jeg ville at det skulle se fint ut her til et arrangement vi skulle ha. Men jammen ble det nattefrost, og begge de spanske margerittene fikk skikkelig hard medfart (de ble slappe og "rare"). Jeg lot de bare stå ute, og heldigvis ble det ingen flere kalde netter, og nå har de kommet seg helt fint igjen. Den ene blomstrer som bare det nå, mens den som ble aller mest medtatt nok trenger enda litt mer tid. Den er blitt vissen ytterst på alle bladene, men den har fått flere nye knupper de siste dagene, så jeg regner med at den også kommer til å bli helt fin igjen etter hvert. Går seg nok til med dine også skal du se, nå blir det jo bare mildere fremover Anonymous poster hash: 61d90...198
Meadow Skrevet 16. mai 2015 Forfatter #3 Skrevet 16. mai 2015 Takk for svar :-) har vært flink og tatt de inn nå, og der ser ut til at det hjelper på formen!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå