Gå til innhold

Noe som gnager på veden vår


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Vi satt og leste avis i stua her om dagen og plutselig hørte vi en gnagelyd. Trodde først at det var mus i veggen, det var høyt og tydelig. Etter hvert klarte vi å isolere det til veden som stå ved siden av ovnen. Fant ikke den eksakte kubben, men veden havnet utenfor huset, mens noe ble brent opp med en gang.

Vi har ca 30 sekker med ytterst tørr ved i en bod i kjelleren.

Nå lurer jeg på: Burde jeg fjerne det fra huset? Veldig uheldig om noe vedspisende bille eller orm eller hva finner veien til husets struktur. Som de fleste andre fattigslige nordmenn bor vi jo i trehus. Eller vil et slikt dyr holde seg til den veden den bor i? Noen som vet hva det kan være for noe?



Anonymous poster hash: 191b5...d02
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Tipper det er blåbukk eller husbukk. Husker første gangen jeg hørte den gnagingen, trodde jeg skulle bli gal før fant ut av hva det var. Om det er skadelig for huset eller ei vet jeg dessverre ingenting om, men det burde være relativt enkelt å google seg frem til :)

Edit: googlet selv, det ser ikke ut som at husbukk lever i ved, og de bukkene som lever i ved ikke er farlig for huset ditt: http://www.skadedyrforum.no/component/question/qid,183/next,0/prev,0

Endret av Thorn
  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Googlet litt nå jeg også, og husbukk har jeg sett her i stua og på badet...satan! :(



Anonymous poster hash: 191b5...d02
  • Liker 2
  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...