Spent... Skrevet 5. mai 2015 #1 Skrevet 5. mai 2015 Hei! Har brukt BareMinerals i mange år, og vært veldig fornøyd. I fjor kjøpte jeg disse produktene i BareMinerals butikken i USA. Bestilte nå ny "dose" her i Norge, og jeg har da begynt å reagere på den. Får utslett/kløe/svie ved øyene. Først trodde jeg det var mascara, så sluttet med det. Utslettet er der fortsatt. Da jeg la på BareMinerals i går - begynte det å svi. Den inneholder ikke Bismuth (ser mange har sagt de reagerer på dette), men det gjorde forrige pakke, og det gikk greit. Noen som har erfart dette? Evt. kan tipse om et annet pudder som er like bra?
novacane Skrevet 5. mai 2015 #2 Skrevet 5. mai 2015 Det kan eventuelt være sminkekosten du bruker. Dersom det er lenge siden du har renset den kan det gi deg utslett. Prøv å vask den, eventuelt kjøp ny, det kan samle seg ganske mye bakterier i dem. Jeg har til gode å finne et pudder jeg liker like godt som Bare Minerals, men har hørt at glow minerals skal være ganske bra - men har ikke prøvd dem selv
lemon-aid Skrevet 5. mai 2015 #3 Skrevet 5. mai 2015 Har ikke erfart dette, kun mtp Bitsmuth. Jeg ville prøvd ut et endra bedre alternativ, nemlig Tikei. Det er det beste mineralpudderet jeg noen gang har vært borti. Det er også veldig rimelig! Ingen lumske ingredienser...
AnonymBruker Skrevet 6. mai 2015 #4 Skrevet 6. mai 2015 Ikke for å kuppe tråden , men Tikei dekker vel ikke noe særlig? Jeg bruker mineralpudder hovedsaklig for å dekke til urenheter og store porer + røde områder, og hadde et sånn testkit fra tikei som jeg ikke syntes dekket noe som helst. Anonymous poster hash: d2e18...495
Jade Skrevet 6. mai 2015 #6 Skrevet 6. mai 2015 Har du sammenlignet boksene? Pudderet? Og ingredienslistene? Kostene kan være synderen, men litt merkelig at det skjedde akkurat når du byttet bokser. Om du har kjøpt falskt pudder, så vet du aldri hvilke ingredienser som kan være i det... Hadde pudderet noe form for forsegling da du kjøpte det?
lemon-aid Skrevet 6. mai 2015 #7 Skrevet 6. mai 2015 Ikke for å kuppe tråden , men Tikei dekker vel ikke noe særlig? Jeg bruker mineralpudder hovedsaklig for å dekke til urenheter og store porer + røde områder, og hadde et sånn testkit fra tikei som jeg ikke syntes dekket noe som helst. Anonymous poster hash: d2e18...495 For meg dekker det nok :-) Ved bruk av en god concealer på utsatte området blir resultatet veldig godt. Jeg synes ikke det ser pent ut med "foundation-maske". Den er også snill mot huden.
Sicilia Skrevet 6. mai 2015 #8 Skrevet 6. mai 2015 Vet om mange som plutselig har begynt å reagere på bareminerals. Nevnte det for hudpleieren sist jeg var der, og hun sa at de hadde mange kunder som kom med store utslett i ansiktet etter gjerne å ha brukt merket i flere år uten problemer. Bareminerals er ikke bra!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå