Gå til innhold

parketten igen


Anbefalte innlegg

Gjest Anonymous
Skrevet

Så i en annen tråd at de polerte parketten. Hva med da?

Var innom en farvehandel og snakka med han.

Skulle ha meg en ny mopp. Han trodde jeg skulle våte den, men du må ikke ha mye vann på osv..nei jeg gjør ikke det. men når det er kommet vanskelige flekker da?Da hjelper det ikke med tørr mopp?

Noen bruker grønnsåpe, men det er det lut i, så det må du ikke bruke sier han. vann/grønnsåpe matter ned parketten din.

ja, har du noe annet jeg kan bruke på flekker da+ Nei han ville ikke anbefale noen ting til parketten. Reklamen sier at parkettprodusent anbefaler grønnsåpe, men det er ikke sant sier farvehandelenn,

Hva gjør dere?

jeg bruker bare tørr mopp. Av og til GODT oppvridd, så vidt det er fukt, men det hender det er hund, barn osv...

Videoannonse
Annonse
Gjest Anonymous
Skrevet

Jeg bruker vann med Ajax etter å ha støvsuget. Vrir selvfølgelig opp kluten godt først.

Hilsen Lille meg

Gjest Anonymous
Skrevet

De fleste syntetiske vaskemidler kan brukes på parkett.

Oljekluter er OK, men av og til må man vaske ordentlig, og det har aldri vært noe problem på mine gulv. Parkett tåler normal vask, bare unngå å "skvette" for mye vann.

Bruk for all del aldri grønnsåpe på noe gulv, den legger igjen en hinne som kan være svært allergifremkallende for barn!

Gjest Anonymous
Skrevet

Hva er oljekluter? beregnet på parkett? Synes alle har en sånn fin glans i parketten sin.

Skrevet

Johnson (?) har en fin parkettpolish som git glans og fyller opp riper.

Jeg har kjøpt den i litt større dagligvarebutikker og på Jernia.

Gjest Anonymous
Skrevet

Den er anbefalt av parkettprodusent? Ikke vits i og klage til de om du har gjort noe en ike skal.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...