Gå til innhold

Legge baderomspanel over fliser?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei,

Vi har et bad med stygge fliser som vi ønsker å oppgradere. Flere av flisene har sprukket og det er et gammeldags mønster.

Vi har sett på slike baderomspanel som ser ut som hvite fliser.

Noe ala sånn: http://megaflis.no/alloc-hvit-sno-flisoverflate-20x30.html

Er det mulig å feste disse direkte over flisene? Har sett at flere flislegger over gamle fliser så tenker da at det burde være mulig?



Anonymous poster hash: c2a49...a7c
AnonymBruker
Skrevet

Du får ikke fetste dette på forsvarlig vis.

Finn deg en bedre løsning!

Anonymous poster hash: 5a3b3...dc1

AnonymBruker
Skrevet

Usikker på det praktisk ifht å evt montere plater over flis, kan tenke meg det blir vanskelig. Men vil gjøre oppmerksom på at Alloc er et billig merke som har ord på seg for å være av dårlig kvalitet.

Vi skal pusse opp nå og vår snekker spurte hvilke plater vi skulle ha, for han monterte ikke Alloc-platet pga kvaliteten.

Anonymous poster hash: 5d475...616

Gjest Gjest_mann1979
Skrevet

Hvor gammelt er badet ? Lønner seg å ta badet skikkelig, skade på våtrom er fryktelig dyrt, rive å bygge opp på nytt er oftest det beste

AnonymBruker
Skrevet

Sprekker i flis kan tyde på problemer lengre bak. Å dekke over slike ting får de ikke til å bli borte. Skal du først fornye badet er det både mest lønnsomt og praktisk å rive og starte med blanke ark for å få avdekket eventuelle fuktskader. Fikses det tidlig blir det langt mindre omfattende enn om du bare pakker det inn og det går 10-15 år og skadene har blitt større.

Har du pusset opp badet og ikke forsikret deg om at underlaget er i orden får du en real kamp med tanke på forsikring om uhellet er ute.

Anonymous poster hash: ba1d7...789

AnonymBruker
Skrevet

Dere må rive badet for å legge plater. Det kan jo være mye rart bak flisene! Fukt osv.

Anonymous poster hash: 5c2b4...21d

AnonymBruker
Skrevet

Dersom dere vet at badet er tett kan dere kjøpe rehabeliteringsplater for bad. Disse er 6 mm tykke og limes på flisene og fuges i mellom platene.

Dette skal vi gjøre, men vi er 100 % sikre på at veggene er tette, og så lenge det ikke er dusj på vegg er det heller ikke et krav om 100 % tette vegger.

Gulvet vet vi også at det er tett, det skal vi sparkle og legge belegg over.

Anonymous poster hash: 0f650...f66

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...