Gå til innhold

Dress på gudstjeneste


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hva skal man ha på seg på søndagsgudstjenester? Er å ha på dress overpyntet?

Er 20 år

Anonymous poster hash: bff0e...ef8

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kommer evt litt an på situasjonen. Er det en spesiell anledning så er det greit å pynte seg litt. Men ellers til gudstjenester vil jeg si at; - ikke kom i "de styggeste klærne du har", joggedress eller utslitte klær, men ha på deg noe som du føler deg "vel" i, som er naturlig for deg. På noe som er en "vanlig" gudstjeneste er det ikke nødvendig å gå i dress, eller være stivpynta, etter min mening. Lenge siden jeg har vært på gudstjeneste nå,, men jeg var endel i min barndom og ungdom.. Senere har jeg bare vært ved spesielle anledninger.

Skrevet

Til de fleste alminnelige gudstjenester i Den norske kirke, vil dress (bukse, jakke og slips) virke litt overdrevet. De fleste som går i kirken kler seg pent, uten at de overpynter seg. Personer som har arbeidsoppgaver i kirken, for eksempel som kirketjenere eller kateketer, bruker ofte dress eller tilsvarende.

Ved høytidsgudstjenester, som ved juletider og til påske, er det derimot mer naturlig å bruke dress.

AnonymBruker
Skrevet

Kle deg casual pent. Ikke full dress, men skjorte og jakke er greit.

Anonymous poster hash: c5205...f03

Skrevet

Noen steder kan du til og med gå med joggebukse, synes jeg. Du får kanskje noen stygge blikk fra gamlingene, men hvis du virkelig vil, så la gå. Helt vanlige klær, jeans og t-skjorte/genser/skjorte er OK. Hvis du skal i dåp eller konfirmasjon er det en annen sak.

AnonymBruker
Skrevet

Men kan man hvis man vil

Liker å gå i dress

Anonymous poster hash: bff0e...ef8

Skrevet

Men kan man hvis man vil

Liker å gå i dress

Anonymous poster hash: bff0e...ef8

Joda. Selvsagt kan du gå i dress.

Bare vær litt oppmerksom på at du kan stikke deg ut, og at dersom det er en liten kirke, og det tilfeldigvis er barnedåp, kan du forvirre de som deltar i barnedåpen.

AnonymBruker
Skrevet

Er en stor kirke

Men litt rart sikkert er jo som regel pensjonister som går i dress i kirken

Anonymous poster hash: bff0e...ef8

AnonymBruker
Skrevet

Er en stor kirke

Men litt rart sikkert er jo som regel pensjonister som går i dress i kirken

Anonymous poster hash: bff0e...ef8

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...