Gå til innhold

hvordan få SAFTIGE langpannekaker?


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei!

Hver gang jeg lager langpannekaker (sjokolade, sirupskake, gulrotkake, u name it) så blir de alltid så tørre! Hvorfor får jeg de til å bli saftige?



Anonymous poster hash: 7f895...c4b
Skrevet

Anbefaler gjennombløt sjokoladekake fra detsoteliv.no

:)

Skrevet

Surmelkskake pleide mamma å lage då eg var lita. Den er veldig saftig! :) Du kan sikkert google ei oppskrift. Ellers så synes eg at dei fleste juicekakene eg har laga er saftige. Gulrotkaka til bestemor er kjempesaftig! Den er olivenolje i.

Eg bruker gjerne denne sjokoladekakeoppskrifta. Rar oppskrift, men veldig saftig :)http://utenmelk.no/wiki2/index.php?pagename=Crazy%20sjokoladekake

Eg kan hente fram oppskriftsboka mi om du leiter etter ei spesiell kakeoppskrift. Ellers trur eg du må passe på å finne gode oppskrifter, og ikkje steike dei for lenge! :)

AnonymBruker
Skrevet

Bruk hvilken som helst oppskrift og tilsett en slump rømme, kefir eller Creme Fraiche. Jeg tar det jeg har tilgjengelig, et par spiseskjeer holder. Rører du for mye i røra når du baker så blir den tørr, gjelder de fleste kaker.



Anonymous poster hash: 25f47...029
AnonymBruker
Skrevet

Kulturmelk er et sikkerstikk.



Anonymous poster hash: d07e7...18f
Skrevet (endret)

.

Endret av Ravna
Gjest Lille-pus
Skrevet

- og sjekk med en kakenål når kaken har stått i ovnen 10 minutter kortere enn oppgitt steketid.

Det er stor forskjell på ovner, og noen er litt ekstra varme og gode slik at en kake blir ferdigstekt før den tiden som står i oppskriften.

Står kaken etter at den egentlig er ferdigstekt så blir den tørr.

  • Liker 1
Skrevet

Jeg har oppskrift på verdens beste langpannekake, saftigere enn noen annen kake jeg har smakt noen sinne!

Den er vel og merke vegansk, men jeg har prøvd den med melk istedenfor vann og da blir den ikke på langt nær like saftig. Jeg har brukt vanlig margarin i både glasur og kake da jeg ikke er veganer/vegetarianer selv og den blir knallgod! Alle som har smakt den har også sagt at det har vært den beste sjokoladekaka de har smakt!

http://www.veganeren.com/2012/10/soaked-chocolate-cake.html

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Hver gang jeg ser tråder her ser jeg for meg en stor god pannekake stekt i langpanne, nam nam.

Anonymous poster hash: 1629f...22b

  • Liker 1
Skrevet

Hver gang jeg ser tråder her ser jeg for meg en stor god pannekake stekt i langpanne, nam nam.

Anonymous poster hash: 1629f...22b

Da er vi to, haha

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...