Isabella Moon Skrevet 21. august 2004 #1 Skrevet 21. august 2004 Jeg har bredbånd, men kommer meg ikke på nett når brannmuren er påslått. Er det ikke slik at brannmuren bør være på nettopp mens man surfer?
Gjest Devil's Spawn Skrevet 21. august 2004 #2 Skrevet 21. august 2004 Man burde jo komme seg ut på nett ja . Se på innstillingene i brannmuren, spørs om du ikke har satt på innstillingene litt vel "hardt". Hvis ikke du finner ut av det, kan du avinstallere og installere brannmuren igjen.
Gjest Den utstødte Skrevet 21. august 2004 #3 Skrevet 21. august 2004 Eller prøv denne: Zone Alarm firewall.
Gjest Den utstødte Skrevet 21. august 2004 #4 Skrevet 21. august 2004 Den glapp: http://www.zonelabs.com/store/content/comp...reeDownload.jsp
Isabella Moon Skrevet 21. august 2004 Forfatter #5 Skrevet 21. august 2004 oki, nedjusterte ting litt her..hehe, thanx. Ny pc og null datakunnskap, men surfe sikkert skal jeg iallefall :-)
Gjest Den utstødte Skrevet 21. august 2004 #6 Skrevet 21. august 2004 Hva med en tur til Narvesen og XP for Dummies?
Isabella Moon Skrevet 22. august 2004 Forfatter #7 Skrevet 22. august 2004 heh.. Det går fortsatt ikke å komme seg på nett med brannmur. Fikk det bare til å funke i to mins.. Er det sikksykt risikabelt å surfe uten eller ?
Gjest Hillary.. Skrevet 22. august 2004 #8 Skrevet 22. august 2004 Hva er du har, da? Jeg har Win XP. I IE er både personvern og sikkerhet stilt inn på middels. I Mozilla Firefox har jeg kryss på alle under security. Jeg har Norton Internet security med såkalt "personlig brannmur". Ikke noe problem. Men det tar ofte noen runder å komme seg på nett med nytt bredbånd. Husker ikke hva jeg gjorde. Plutselig er man på nett...
Gjest Hillary.. Skrevet 22. august 2004 #9 Skrevet 22. august 2004 I Norton Internet Security har jeg ikke satt kryss i Altnernativer for Internet Security / Brannmur / overvåkning av progrmakomponenter og programoppstart... Har du satt kryss her uten å konfigurere, så er dte mulig det kan skape kluss i systemet. Jeg tror ikke det er farlig å la det stå uten kryss, for dette har ikke jeg rørt, det er standardinnstilling. Norton har et trygt nivå som standard.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 22. august 2004 #10 Skrevet 22. august 2004 heh.. Det går fortsatt ikke å komme seg på nett med brannmur. Fikk det bare til å funke i to mins.. Er det sikksykt risikabelt å surfe uten eller ? Kanskje vurdere å bytte firewall? Og ja, det er risikabelt å surfe på nett uten brannmur, både med tanke på ormer og hackere - særlig hvis du har bredbånd. Sygate og Zone Alarm er gode gratisalternativer. Har du XP kan du også bruke den innebygde, den fungerer fint den og.
Isabella Moon Skrevet 22. august 2004 Forfatter #11 Skrevet 22. august 2004 Jeg har også XP, med Norton Internet Security..Har alle instillingene "på", bortsett fra personlig brannmur.. Med en gang jeg aktiverer den, blir det umulig å surfe.. Fatter det ikke. Men uten brannmur, er det slik at det er fritt fram for hackere da? Det er vel andre sikkerhetsinnstillinger som tar seg av dette? Hvordan merker jeg om jeg er blitt hacket da..hehe.. Går maskina tregere etc? Hvordan finner jeg den innebygde brannmuren til XP da? :oops: Prøver laste ned Zone Alarm nuh.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 22. august 2004 #12 Skrevet 22. august 2004 Hmm... Nå har jeg ikke brukt Norton, for jeg liker den ikke. Syns den suger altfor mye ressursen. Uansett skal den jo fungere...så hum. Ikke bry deg om XP sin firewall, prøv ZA først .
Crazee Skrevet 22. august 2004 #13 Skrevet 22. august 2004 Den innebygde brannmuren i XP fungerer dog berre mot angrep utanfrå. Dersom du lastar ned ein trojan eller noko som prøver å opna muren frå innsida, så stoppar ikkje den brannmuren dei forsøka. Med tanka på alle dei som har fått innstallert diverse programvare berre ved å bruka IE, så burde ein hatt ein betre brannmur innstallert...
Isabella Moon Skrevet 22. august 2004 Forfatter #14 Skrevet 22. august 2004 Jeg surfer herved med brannmur :-) ..Norton sin altså.. Tror ikke jeg gjorde noe annerledes denne gangen, bruker standardinnstillingene..Kanskje er det, som det ble nevnt, litt kronglete de første gangene med nytt bredbånd. I feel much safer now :-)
Gjest Devil's Spawn Skrevet 22. august 2004 #15 Skrevet 22. august 2004 Den innebygde brannmuren i XP fungerer dog berre mot angrep utanfrå. Dersom du lastar ned ein trojan eller noko som prøver å opna muren frå innsida' date=' så stoppar ikkje den brannmuren dei forsøka. Med tanka på alle dei som har fått innstallert diverse programvare berre ved å bruka IE, så burde ein hatt ein betre brannmur innstallert...[/quote'] Det kan nok hjelpe mot en del trojanere, men det er langt i fra noe vanskelig å lage en trojaner som lurer brannmuren. Det å tro at f.eks ZA og Norton tar alt av ut-trafikk uansett, er mye farligere enn å ha en firewall som ikke kontrollerer ut-trafikk.
Gjest Hillary.. Skrevet 22. august 2004 #16 Skrevet 22. august 2004 Hmm... Nå har jeg ikke brukt Norton, for jeg liker den ikke. Syns den suger altfor mye ressursen. Uansett skal den jo fungere...så hum. Ikke bry deg om XP sin firewall, prøv ZA først . Litt på siden, men Norton suger ressurser? Hvor liten PC er det du har. da+ eller hvor mye programmer? Det går så det suser hos meg.
Gjest Devil's Spawn Skrevet 22. august 2004 #17 Skrevet 22. august 2004 Litt på siden, men Norton suger ressurser? Hvor liten PC er det du har. da+ eller hvor mye programmer? Det går så det suser hos meg. PC'en min er ganske så liten. Den er på 2, 4 kg tror jeg . Hvis du mener hastighet er den på 1,8 Ghz Mobile, 512 MB RAM, 400 Mhz bus. Og ja Norton tar mer ressurser enn ZA og Sygate, dessuten er de gratis og fungerer like bra.
Isabella Moon Skrevet 1. september 2004 Forfatter #18 Skrevet 1. september 2004 Nå kommer jeg meg ikke lenger på nett med Norton Internet Security "på", OVERHODET :-( Ser at pc`n min har pådratt seg endel virus..ikke særlig koselig. Jeg surfer kun med ZoneAlarm, men må altså slå av Norton først. Hva har egentlig skjedd? Alt gikk jo så bra.. :-( Har fått et virus kalt Bloodhound 6 bl.a. Noen som vet hva dette er? Tør snart ikke slå på maskina mer i frykt for hva som dukker opp.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå